-

Dovolená ostrov Kréta

Adelianos Kampos

Adelianos Kampos je jedním z prázdninových středisek, tvořících oblíbenou turistickou riviéru podél Severního pobřeží ostrova Kréta u města Rethymnon.

Agia Apostoli

Dovolená Agia Apostoli - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Agia Apostoli a sami se přesvědčte, proč je dovolená na Krétě v Řecku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Agia Galini

Dovolená v turistickém resortu Agia Galini znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Krétu v Řecku létá každou sezónu především

Agia Marina

Agia Marina na severním pobřeží Kréty nedaleko města Chania patří k významným letoviskům na ostrově a je z turistického pohledu dobře vybavená.

Agia Pelagia

Dovolená v letovisku Agia Pelagia bude dokonale vyhovovat všem turistům, kteří si chtějí na Krétě užít koupání v menších zátokách na zdejším členitém pobřeží.

Agios Nikolaos

Prázdninové středisko Agios Nikolaos se rozkládá na břehu zálivu Mirabello a jde o luxusní letovisko, kde je možné dovolenou strávit v moderních hotelích či pronajatých vilách.

Achlia

Obec Achlia je tvořena jen několika hotely a dalšími ubytovacími zařízeními na jižním pobřeží Kréty a dovolená je tady tudíž velmi poklidná a dokonale odpočinková.

Almyrida

Letní dovolená v malé obci Almyrida na severu Kréty bude určitě vyhovovat turistům, kteří chtějí poznat něco z historie ostrova a současně si užít koupání v průzračně čistém moři.

Amoudara

Amoudara leží jen pár kilometrů od Heraklionu a jde o moderní turistické letovisko s veškerým zázemím pro to, aby tady vaše letní dovolená byla bez chyb.

Analipsi

Příjemné městečko Analipsi nedaleko střediska Anissaras, jež je součástí zdejší riviéry, je ideálním místem pro dovolenou na severním pobřeží ostrova Kréta.

Anissaras

Letovisko Anissaras patří ke klasickým prázdninovým střediskům severního pobřeží, která se postarají o to, aby dovolená na ostrově Kréta byla příjemná.

Atsipopoulo

Dovolená v letovisku Atsipopoulo západně od Rethymnonu není vzhledem k jeho vzdálenosti od moře tolik žádaná jako v případě pobřežních středisek.

Bali (Kréta)

Pokud bude vaše letní dovolená u moře probíhat v letovisku Bali, poznáte, že této malebné vesničky se moderní turistický ruch zatím příliš netýká.

Damnoni

Obec Damnoni je malinkým letoviskem na jihozápadě Kréty a díky členitému pobřeží se tu bude dovolená líbit turistům, kteří si rádi vychutnávají klid a soukromí.

Doratsos

Dovolená Doratsos - ilustrační foto
Nasedněte v České republice na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit do letoviska Doratsos na Krétě v Řecku, kde si budete moci pod horkými paprsky slunce a u šplouchajících vln moře dokonale užívat svou zaslouženou dovolenou

Elounda

Populární prázdninový resort Elounda, rozkládající se na břehu zálivu Mirabello, patří k tomu nejlepšímu, co může ostrov Kréta pro dovolenou nabídnout.

Ferma

Ferma je malým letoviskem na jižním pobřeží Kréty a dovolená se tu bude určitě zamlouvat těm z turistů, kteří chtějí být dál od rušných letovisek.

Georgioupolis

Letní dovolená u moře v letovisku Georgioupolis je ideální pro rodiny s dětmi, neboť zdejší pláž je skutečně prostorná a do moře klesá jen velmi pozvolna.

Gerani

Letní dovolená, prožitá u moře v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních prázdninového střediska Gerani na Krétě patří k oblíbeným způsobům, jak si v Řecku skvěle odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši

Heraklion

Protože je Heraklion jedním z nejstarších měst na Krétě, letní dovolená se tu bude líbit hlavně turistům se zájmem o historii a řeckou kulturu.

Hersonissos

Hersonissos patří k vůbec nejstarším prázdninovým střediskům na celém ostrově Kréta a protože je dobře turistický vybavené, dovolená tady bude vyhovovat turistům, vyžadujícím dokonalé služby.

Ierapetra

Ierapetra je největším městem na jižním pobřeží Kréty a tak tady dovolená bude maximálně vyhovovat všem, kdo vyžadují dokonalou turistickou vybavenost.

Istron

Dovolená Istron - ilustrační foto
Letecká doprava je nejrychlejším a také nejbezpečnějším způsobem cestování a tak je jasné, že i dovolená v letovisku Istron s leteckou dopravou patří k žádaným pobytům u moře na Krétě a turisté možnost letu na dovolenou do Řecka čím dále častěji využívají

Kalyves

Dovolená Kalyves - ilustrační foto
Uprostřed vinic a olivových hájů je dovolená v letovisku Kalyves ztělesněním představ o příjemném pobytu na ostrově Kréta a dokonalé možnosti užít si zdejší moře a písečné pláže.

Karteros

Protože se letovisko Karteros nachází jen asi kilometr od rušného mezinárodní letiště v Heraklionu, dovolená se tady bude určitě líbit fandům letectví.

Kato Daratso

I když středisko Kato Daratso leží jen kousek od přístavního města Chania, letní dovolenou je zde možné charakterizovat jako odpočinkovou a klidnou.

Kato Galatas

Dovolená Kato Galatas - ilustrační foto
Příjemná letní dovolená u šumícího moře v Řecku je naplněním představy o odpočinku pro mnoho turistů nejen z České republiky a i to je důvodem, proč stále více rodin či samostatných jedinců přilétá za odpočinkem do prázninového resortu Kato Galatas na Krétě

Kato Gouves

V Kato Gouves se bude letní dovolená zamlouvat turistům, kteří požadují perfektní služby spojené s ubytováním a také možnost večerní zábavy v celé řadě podniků.

Kato Stalos

Resort Kato Stalos je vlastně součástí střediska Agia Marina a dovolená tu bude vyhovovat všem, kdo si chtějí užívat nejen pláží, ale také zábavy v samotném letovisku.

Kavros

Protože je Kavros spíše klidnějším dovolenkovým resortem, je dovolená ve zdejších hotelích a penzionech populární hlavně mezi rodinami s dětmi. K tomu přispívá i místní písečná pláž.

Kissamos

Na dovolenou do obce Kissamos se jezdí hlavně kvůli zdejší dlouhé písečné pláži, kde si určitě každý vybere místečko podle svých představ a stráví zde u moře nezapomenutelné chvíle.

Kokkini Hani

Kokkini Hani jen součástí dlouhé pobřežní dovolenkové oblasti, kam patří kupříkladu Anissaras nebo Heraklion, a dovolená se zde bude líbit všem, kdo si rádi dopřávají luxusu.

Kolymbari

Vzhledem ke skutečnosti, že se vesničce Kolymbari zatím moderní hotelová výstavba a masová turistika vyhýbá, tady dovolená plyne v klidném a nenuceném tempu.

Koutouloufari

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Koutouloufari a sami se přesvědčte, proč je dovolená na Krétě v Řecku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Koutsounari

Koutsounari je příjemným malým letoviskem na jižním pobřeží Kréty, v němž je možné strávit dovolenou hned v několika menší ubytovacích zařízeních.

Koutsouras

Koutsouras je jednou z vesniček na jižním pobřeží Kréty, kde je dovolená vyhledávána turisty, utíkajícími od ruchu velkoměsta a všedního života.

Makrigialos (Makris Yialos)

Vesnička Makrigialos leží na jižním pobřeží ostrova Kréta a dovolená zde plyne nenásilným tempem, tudíž si tu mohou turisté dokonale odpočinout.

Maleme

Obec Maleme by se dala charakterizovat jako moderní letovisko, v němž stále probíhá rozvoj turistické infrastruktury, a dovolená se tady bude zamlouvat všem, kdo chtějí trávit čas v moderních hotelích a penzionech.

Malia

Protože Malia patří k jednomu z nejpopulárnějších turistických resortů na ostrově Kréta, dovolená tady bude vyhovovat všem turistům, co se rádi baví nejen přes den, ale i po setmění.

Matala

Vesnička Matala rozhodně patří ke klidnějším letoviskům a v asi čtvrt kilometru široké zátoce se bude letní dovolená určitě líbit zejména rodinám s malými dětmi.

Milatos

Vesnička Milatos leží na severním pobřeží Kréty a řadí se ke klidnějším letoviskům s množstvím historických památek v bezprostředním okolí, ideálním k prozkoumávání a objevování.

Missiria

Dovolená v turistickém resortu Missiria znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Krétu v Řecku létá každou sezónu především

Paleochora

Městečko Paleochora v jihozápadní části Kréty patří k poměrně populárním letoviskům a tak se tu nebudou nudit cestovatelé, kteří si chtějí užívat zábavy přes den i v noci.

Panormos (Kréta)

Severokrétská obec Panormos si až do dnešních dnů zachovala svou původní atmosféru a tak se tu bude pobyt zamlouvat všem, kdo chtějí zažít původní a turismem nezasažené Řecko.

Paralia Fodele

Nasedněte v České republice na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit do letoviska Paralia Fodele na Krétě v Řecku, kde si budete moci pod horkými paprsky slunce a u šplouchajících vln moře dokonale užívat svou zaslouženou dovolenou

Plakias

Prázdninový resort Plakias je se svou více než kilometr dlouhou písečnou pláží ideálním místem pro všechny, kdo si chtějí v jeden den zajít večer za zábavou a druhý prožít v naprostém klidu při posezení v taverně.

Platanes u Rethymnonu

Platanes tvoří jakési předměstí Rethymnonu ve směru na Adelianos Kampos a je součástí resortu podél dlouhé písečné pláže na severu největšího řeckého ostrova Kréta.

Platanias

Obec Platanias na severním pobřeží Kréty těsně sousedí s letoviskem Agia Marina a letní dovolená u moře je v těchto místech víceméně poklidná a pohodová.

Rapaniana

Dovolená Rapaniana - ilustrační foto
Letní dovolená, prožitá u moře v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních prázdninového střediska Rapaniana na Krétě patří k oblíbeným způsobům, jak si v Řecku skvěle odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši

Rethymnon (Rethymno)

Rethymnon je jedním z největších měst na severním pobřeží Kréty a spousta památek ze starověku a středověku sem každým rokem láká na dovolenou turisty ze všech koutů světa.

Sarchos

Dovolená Sarchos - ilustrační foto
Letecká doprava je nejrychlejším a také nejbezpečnějším způsobem cestování a tak je jasné, že i dovolená v letovisku Sarchos s leteckou dopravou patří k žádaným pobytům u moře na Krétě a turisté možnost letu na dovolenou do Řecka čím dále častěji využívají

Sfakaki

Dovolená Sfakaki - ilustrační foto
Příjemná letní dovolená u šumícího moře v Řecku je naplněním představy o odpočinku pro mnoho turistů nejen z České republiky a i to je důvodem, proč stále více rodin či samostatných jedinců přilétá za odpočinkem do prázninového resortu Sfakaki na Krétě

Sissi

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Sissi a sami se přesvědčte, proč je dovolená na Krétě v Řecku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Skaleta

Podobně jako další obce v blízkém okolí, i Skaleta nabízí svým návštěvníkům dlouhou písečnou pláž. A tak se tady bude dovolená líbit hlavně rodinám s dětmi.

Stalida (Stalis)

Městečko Stalida je spolu s nedalekou Malií jedním z nejrušnějších míst na celém ostrově Kréta a turisté se zde mohou bavit jak na plážích během dne, tak na diskotékách, v barech a nočních klubech po setmění.

Tavronitis

Tavronitis je jedním z mnoha menších letovisek v blízkosti města Chania, kde letní dovolená u moře určitě nikoho z jeho návštěvníků nezklame.

Dovolená ostrov Kréta - informace

Základní informace o ostrově Kréta

Dovolená ostrov Kréta - fotografie

Kromě skutečnosti, že právě tady se narodil nejvyšší z bohů Zeus, se řecký ostrov Kréta pyšní několika nej. Je největším, nejjižnějším, nejznámějším a také turisticky nejnavštěvovanějším a nejexponovanějším řeckým ostrovem, na kterém tráví každou sezonu svou dovolenou v Řecku statisíce turistů z celého světa. Dovolená na Krétě patří na trhu cestovního ruchu ke stálicím a každý rok jsou pobyty v krétských letoviscích velmi žádané. Své jméno Kréta dostal podle Diovy dcery Kriti, jež byla počata z jeho velké lásky k princezně Europě.

Kréta se nachází na jižním okraji Egejského moře a tvoří předěl mezi egejskými vodami na severu a Středozemním, resp. Libyjským, mořem na jihu. Nejbližšími sousedy jsou ostrovy Karpathos, který leží asi 50 kilometrů severovýchodním směrem, Santorini / Thera ve vzdálenosti 100 kilometrů přímo na sever a Kythira nedaleko řecké pevniny téměř 100 kilometrů severozápadním směrem.

Historie ostrova Kréta

Dovolená ostrov Kréta - fotografie

Kréta je, stejně jako většina řeckých ostrovů, opředena mnoha starověkými mýty a na turisty na dovolené budou antické báje dýchat doslova na každém kroku. Kdo by si z řecké mytologie nevybavil příběhy s takovými jmény jako byl Daidalos, Ikaros či dcera krétského krále Mínóa Ariadna a samozřejmě spousty dalších. Na ostrově Kréta se také narodilo mnoho slavných mužů, jakými byli spisovatel, básník a dramatik Nikos Kazantzakis, který mezi dvěma světovými válkami pobýval dokonce několik let nedaleko Božího Daru v severních Čechách, slavný malíř a sochař El Greco a v neposlední řadě také papež Alexandr V. A pochopitelně se najde celá řada osobností, pro něž byla dovolená na Krétě neodmyslitelnou součástí jejich odpočinku.

Kréta je doslova pokladnicí historie a mínojské civilizace, která zde zažívala rozkvět před 3.000 lety, a je označována za kolébku dnešní evropské civilizace a kultury. Pokud budete na Krétě trávit dovolenou, na mnoha místech ostrova můžete dodnes vidět pozůstatky starobylých mínojských paláců, které jsou němými svědky doby dávno minulé. Polorozpadlé, avšak kdysi majestátné stavby, dnes ostře kontrastují se současným moderním světem a ruiny v dávné minulosti slavných staveb jsou oblíbeným výletním cílem turistů, kteří přiletěli na Krétu strávit čas letní dovolené.

Dovolená ostrov Kréta - fotografie

Památky z období řeckého, římského, byzantského, benátského a tureckého zanechaly v historii Kréty svoji stopu a možná to je jeden z důvodů, proč si desetitisíce návštěvníků se zájmy o historii a počátky moderní lidské civilizace každoročně volí letoviska ostrova Kréta jako místo, kde se bude odehrávat jejich letní dovolená.

Dovolená na ostrově Kréta

Moře podél pobřeží ostrova Kréta je příjemně teplé až do pozdních podzimních měsíců a není výjimkou potkat zde koupající se turisty ještě koncem října. V té době je totiž dovolená na Krétě velmi zajímavá i z finančního hlediska a nízké pořizovací ceny. Teploty vzduch se v létě pohybují mezi 35 - 40°C, což může být pro některé turisty z kontinentální Evropy až příliš, a srážky se zde vyskytují jen velmi zřídka. V pozdějších měsících již bývá snesitelnější, ale zase přibývá dní, kdy se slunce může schovat za mraky nebo může dokonce i pršet. Je tedy dobré dovolenou na největším ostrovem Řecka naplánovat podle toho, zda má vaše dovolená probíhat za počasí, podobající se spíše našemu létu, nebo preferujete koupání se v moři za tropických teplot.

Dovolená ostrov Kréta - fotografie

Cestovní kanceláře dělí Krétu nejčastěji na severní a jižní část. Severní pobřeží je doslova poseto hotelovými komplexy podél dlouhých písečných pláží, které lákají návštěvníky ke koupání a slunění a do těchto míst také míří na dovolenou většina turistů, kteří na Krétu v sezóně cestují. Oproti tomu jižní část je daleko klidnější a podél pobřeží převládají malé rybářské vesničky. Na jih vyrážejí především ti turisté, pro které je na prvním místě klidná a ničím nerušená dovolená s absencí jakéhokoliv shonu a stresu. Sever ostrova Kréta naopak volí turisté, kteří vyhledávají pestrý noční život a nevadí jim negativa masového turismu.

Největší města na ostrově Kréta

Hlavním městem Kréty je Heraklion, který je také centrem všeho ostrovního dění a kde pro většinu návštěvníků ostrova jejich dovolená začíná na zdejším letišti. V létě se zde pořádají letní festivaly hudby, tance a divadla a návštěvníci se tu mohou po celý rok setkat s rozmanitými kulturními akcemi. K nejvyhledávanějším místům na ostrově Kréta patří starý přístav Matala, kde dle pověsti ztroskotala loď krále Meneláa, který se vracel z vítězné bitvy o Tróju a o svoji čest. Velmi žádanou památkou ostrova Kréta, na kterou byste si určitě měli vyhradit den dovolené, jsou hroby vytesané v pozdější době Římany do šikmých skal a nebo mohutný hrad Frangokastelo, postavený mezi lety 1371 - 1374 Bénatčany.

Dovolená ostrov Kréta - fotografie

Město Chania leží na severozápadním pobřeží ostrova Kréta a také zde je v průběhu turistické sezóny docela rušno. Druhé nejvýznamnější letiště též často bývá místem, kde začíná turistům jejich dovolená na tomto ostrově. Na žebříčku lidnatosti mu na ostrově patří s 55.000 obyvateli druhé místo. Město vzniklo již ve 13. století a největších změn se mu dostalo v roce 1645, kdy bylo dobyto nájezdníky z Turecka. Během 2. světové války bohužel přišlo o většinu historických budov, ale i přesto se dokázalo znovu postavit na nohy a dnes je vzkvétajícím turistickým městem, které ve své náruči rádo přivítá turisty na dovolené na Krétě.

Pláže a koupání na ostrově Kréta

Krétské pláže jsou většinou písčité a jen občas lze mezi nimi narazit na mírně oblázkové. Na severu jsou pláže většinou mělké a zaplavou si zde i děti a méně zdatní plavci. I proto je dovolená v severních letoviscích žádána mladými rodiči. Jižní část ostrova Kréta naopak není příliš vhodná ke koupání malých dětí, protože zdejší pláže jsou strmější. Na jihu ostrova tak nejčastěji tráví dovolenou vyznavači šnorchlování a potápěči, kteří zde pod hladinou křišťálově čistého moře najdou spousty míst, stojící za prozkoumání.

Dovolená ostrov Kréta - fotografie

Není možné vyjmenovat všechny ze stovek pláží na ostrově Kréta a navíc rozhodnout, které z nich patří k těm nejhezčím a na kterých bude dovolená na Krétě ojedinělým zážitkem. Například pláž Agia Galini je velmi čistá a ani v hlavní sezóně nebývá nijak přeplněná lidmi. Každý tady najde dostatek prostoru na sluníčku a může relaxovat.

Podle mínění mnoha návštěvníků patří k nejlepším plážím na ostrově Kréta pláž Elafonisi. Na dovolenou sem přijíždějí zejména rodiny s malými dětmi, neboť pro ně je ideálním místem. Nachází se na západním pobřeží Kréty, písek je tady jemný a moře křišťálově čisté. Na malý, před pláží ležící ostrůvek se můžete dostat pěšky přes mělkou vodu. Pláž Elafonisi je také kvůli mělké a čisté vodě nazývána jako karibská písečná pláž na evropském ostrově Kréta a dovolená, prožitá právě tady, patří k nejhezčím zážitkům z Kréty.

Nádherná pláž Koutsounari se nachází na jihovýchodě ostrova Kréta. Voda je tady čistá a pláž je tvořena drobnými oblázky. Působivý je na tomto místě nádherný podmořský svět a dovolená strávená v těchto místech bude skvělým zážitkem pro vyznavače šnorchlování a potápění. Pro mnoho návštěvníků, přilétajících v létě na Krétu na dovolenou, je jakousi top adresou mezi plážemi nádherná Chania Beach, ke které se dostanete pěšky nebo autem. Písek je velmi jemný a průzračná voda ideální ke šnorchlování. Přímo na pláži je bar s nabídkou koktejlů i malé občerstvení pro hladové turisty. Trochu dál od pláže se nachází mnoho taveren a restaurací s místní kuchyní.

Zátoka Balos je tvořená nádhernou písečnou pláží lagunovitého tvaru s křišťálově čistou vodou. Okolní krajina je velmi zajímavá, písek je zářivě bílý a moře velmi mělké, což je dobré pro děti. Jedinečností této zátoky je to, že se sem dostanete jen od moře, a to lodí z Kissamosu. Je tajným tipem ke strávení romantických chvil u moře, nádherně si tady v absolutním klidu odpočinete a vaše dovolená bude probíhat daleko od davů turistů, pro které byla Kréta také volbou při výběru letní dovolené.

Pláž Falassarna turisté často nazývají superpláží. Tato malá pláž na západním pobřeží Kréty má totiž karibskou atmosféru. Fantasticky jemný písek a křišťálově čistá voda dělají z koupání v moři jedinečný zážitek a dovolená tady skutečně připomíná pobyt někde v Karibiku. Malá taverna na pláži nabízí místní speciality a z jakéhokoliv místa budete mít nádherný výhled na moře a okolí.

Palmová pláž Vai se nachází u jedinečného palmového háje ve východní části Kréty. Nabídka volnočasových aktivit je tady opravdu velká, můžete si tu o dovolené vyzkoušet vodní lyžování nebo potápění. Nad pláží se nachází restaurace, ze které je fantastický výhled na palmový háj a moře. Dovolená se tady bude líbit těm jedincům, kteří na plážích rádi využívají dalších doplňkových služeb. Matala byla původně hippie resortem, dnes je to pláž s mnoha jeskyněmi, ale není vhodná ke koupání rodin s dětmi. Další známé pláže ostrova Kréta Xerokambos, kterou je možné najít na jihovýchodním cípu ostrova, a Frangokastello, ležící mezi obcemi Chora Sfakion a Plakias / Damnoni, jsou považovány spíše za tiché pláže.

Kam jinam v Řecku na dovolenou?

Doplňující informace k dovolené na Krétě

Řecko je všeobecně zemí bájí, antických památek, dobrosrdečných lidí a vynikající kuchyně. Ostrov Kréta, který je jeho součástí, je největším a dá se říci i nejnavštěvovanějším ostrovem. Mnoho lidí se touží podívat na nádherná místa, jakým je například Knossos, lenošit na písečných plážích a nebo si užívat přívětivosti zdejších lidí a proto si vybírají dovolenou na Krétě.

I vy se letos chystáte se na Krétu a chtěli byste se dozvědět více informací? Podívejte se na stránky věnované pouze ostrovu Kréta. Součástí stránek je i aktuální předpověď počasí ve vybraných krétských lokalitách. Pokud vás zajímá v jaké cenové relaci se pohybují zájezdy na ostrov Kréta, stačí si kliknout na aktuální last minute nabídky na Krétu a vybírat.

Stále častěji se turisté dívají na nabídky dovolené s odlety ze zahraničí. Rakousko, Německo, Polsko a Slovensko jsou nám nejblíže. Pokud tedy i vy patříte mezi ty cestovatele, kterým nevadí odlet např. z Berlína, Vídně či Bratislavy, máme pro vás připraven přehled last minute dovolené na Krétu s německou cestovní kanceláří. Nevybrali jste si žádný z nabízených zájezdů na ostrov Kréta? To vůbec nevadí. Řecko má ještě mnoho ostrovů a ostrůvků kam se pořadají další zájezdy.

Další sekce katalogu ostrov Kréta

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Krétě, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute ostrov Kréta. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce na Krétu jsou prezentovány v sekci ostrov Kréta first minute.