-

Last minute ostrov Lefkada

Agios Nikitas

Na last minute dovolenou do střediska Agios Nikitas v severní části oblíbeného ostrova Lefkada cestují především turisté, kteří si chtějí užít klidu a pohody.

Lygia (Ligia)

Last minute Lygia (Ligia) - ilustrační foto
Do letoviska Lygia přilétají během léta na last minute dovolenou především turisté, kteří chtějí být jednak blízko hlavního města, ale současně stranou masové turistiky.

Nidri

Last minute Nidri - ilustrační foto
Dovolená typu last minute je v Nidri žádána zejména rodinami s dětmi, neboť zdejší pláže sestupují do moře jen velmi pozvolna a nechybí na nich moderní turistická infrastruktura.

Nikiana

Last minute Nikiana - ilustrační foto
Hned několik pláží v oblasti letoviska Nikiana je hlavním důvodem, proč jsou pobyty se slevou v poslední minutě mezi turisty v tomto resortu tak oblíbené.

Perigiali

Last minute Perigiali - ilustrační foto
Protože obec Perigiali bezprostředně sousedí s největším resortem Nidri, její návštěvníci si zde budou moci užívat dovolenou se slevou za rezervaci v poslední minutě podobně jako v dobře vybaveném sousedním letovisku.

Vassiliki

Last minute Vassiliki - ilustrační foto
Na last minute dovolenou do Vassiliki cestují s oblibou příznivci windsurfingu a dalších plážových a vodních sportů, neboť jim nabízí prostornou pláž se spoustou aktivit.

Ostrov Lefkada last minute - informace

Obecné informace o ostrově Lefkada

Last minute ostrov Lefkada - fotografie

Krásný ostrov Lefkada je se svými zelenými, hustými lesy, malebnými vesničkami a idylickými plážemi se zlatým či bílým pískem a občas s barevnými nebo bílými oblázky doslova rájem na zemi. Je čtvrtým největším Jónským ostrovem po Zakynthu, Kefalonii a Korfu. Má rozlohu něco přes 300 kilometrů, pobřeží se táhne v délce téměř 120 kilometrů a trvale zde žije asi 22.000 obyvatel. Lefkada se nachází severně od ostrovů Kefalonia a Ithaka a od pevniny je oddělen úzkým kanálem s pohyblivým mostem a dále pak mostem, který spojuje lagunu ostrova s pevninou. Díky těmto dvěma mostům je Lefkada jediným Jónským ostrovem, na který se lze z pevniny dostat autem.

Hornatá a úrodná půda Lefkady je pokryta bujnou vegetací a dva nejvyšší vrcholy dosahují nadmořské výšky přes 1.000 metrů. Oblíbenost ostrova pro last minute dovolenou spočívá především v jeho úžasné krajině, která je skutečně nádherná. Nabízí rajské pláže s bílým pískem, krásné tyrkysové moře a majestátní kamenné útesy. Lefkada je obklopena dalšími 9 ostrůvky: Meganissi, Kalamos, Kastos, Madouri, Skorpidi, Skorpios, Thilia, Petalou a Kythros. Nejznámější je ale určitě Skorpios, neboť jde o jeden ze soukromých ostrovů, který zakoupil slavný a bohatý rejdař Aristoteles Onassis.

Last minute ostrov Lefkada - fotografie

Hlavní město ostrova se nazývá stejně jako ostrov Lefkada a najdete ho v jeho severovýchodní části. Po zemětřesení v roce 1953 bylo hlavní město kompletně přestavěno a dnes tak turistům nejen na last minute dovolené nabízí zvláštní a jedinečnou architekturu. Ta je charakteristická především dřevěnými domy, které jsou pokryté různobarevnými kovy. A i přesto, že jde o jeden z nejoblíbenějších ostrovů Řecka, zdá se být Lefkada stále ještě autentická. Velké oblibě se Lefkada těší také mezi surfaři a milovníky kitování a plachtění, neboť zde panují ideální podmínky pro tyto sporty a jejich vyznavači sem velmi často přijíždějí na dovolenou.

Název ostrova je odvozen od bílých kamenů a útesů (bílý je řecky lefko), které jsou charakteristické pro mys na jihu ostrova. Nejdřív tento název získalo hlavní město a teprve pak celý ostrov. Podle mytologie z těchto útesů skočila básnířka Sapfó, protože nemohla dále nést utrpení z její lásky ke krásnému Faonovi.

Co na Lefkadě

Last minute ostrov Lefkada - fotografie

Lefkada má nádherné a malebné obce, které byly postaveny jako amfiteátr na svazích hor nebo v blízkosti moře a které můžete v průběhu last minute dovolené v Řecku na ostrově navštívit. Hlavní město Lefkada je správním, hospodářským a kulturním centrem ostrova a bylo vybudováno kolem přírodního přístavu. Žije zde kolem 8.000 obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím a cestovním ruchem. Opakovaná ničivá zemětřesení v minulosti přinesla starému městu zkázu a přežilo jen několik málo památek a kostelů.

Ze stávajících památek stojí za vidění impozantní pevnost Agia Mavra, postavená Franky někdy kolem roku 1300 jako ochrana ostrova Lefkada před útoky pirátů. Po zemětřesení bylo město jedinečně a originálně přestavěno tak, aby v budoucnosti dalším zemětřesením odolalo. Obyvatelé postavili nové domy ze dřevěných skeletů a barevných kovových nosníků, které jsou zajímavou a atraktivní architekturou. Domy byly postaveny poměrně blízko sebe, obklopeny úzkými pěšími zónami.

U vjezdu do přístavu najdete malé náměstí s příjemnou atmosférou, které přitahuje návštěvníky díky mnoha hotelům, kavárnám a obchodům. Další rušnou částí je centrální náměstí přístavu Agios Spyridon, pojmenované podle kostela, který tady stál v 17. století. Po celém městě jsou zajímavá muzea, jako například archeologické nebo folklórní.

Letoviska Lefkady

Malé městečko Nidri je asi nejznámějším letoviskem ostrova Lefkada, které přitahuje každé léto na příjemnou dovolenou last minute tisíce návštěvníků. Má krásnou písečnou pláž s křišťálově čistou vodou, ze které je nádherný výhled na okolní ostrovy. V hezkém a malém přístavu nedaleko kotví řada malých rybářských člunů, luxusních jachet i plachetnic. V místě najdete hotely, taverny, restaurace, kavárny, bary i noční kluby. Je tu také malé muzeum a v okolí můžete vidět pozůstatky pravěkého osídlení, akvadukt a několik kruhových hrobek.

Vassiliki je malebný rybářský přístav, ze kterého denně vyplouvají lodě za ostrova Lefkada na ostrovy Ithaka a Kefalonia. V posledních letech přitahuje stále více návštěvníků díky své dlouhé oblázkové pláži a dalším malým plážím. Snad každý den tady fouká vítr a jsou zde tak ideální podmínky zejména pro milovníky windsurfingu. V oblasti se nachází celá řada ubytování, taveren, obchodů a barů.

Tradiční malebná rybářská vesnice Agios Nikitas je jednou z nejoblíbenějších prázdninových oblastí pro last minute dovolenou na ostrově Lefkada. Je postavena ve stylu amfiteátru v krásném prostředí s mnoha olivovými háji. V obci se nachází rodinná pláž a další krásná písečná pláž se nachází v blízkosti. Malá vesnice Kalamitsi se rozkládá na zeleném svahu a nabízí nádherný panoramatický výhled. Je jednou z nejstarších obcí na ostrově, má 13 větrných mlýnů a mnoho kostelů, z nichž nejznámější je kaple Panagia stous Kipous (Panna v zahradě). Horská vesnička Karia je jednou z nejvýznamnějších vesnic na ostrově a zároveň je jednou z mála oblastí, která stále udržuje místní tradice a zvyky. Obec je známá pro své ručně vyšívané práce s tradičními motivy.

Lefkada má písčité zátoky, dlouhé zlaté pláže i krásné skalnaté pobřeží. Všechny pláže jsou čisté, omývané smaragdovým, tyrkysovým nebo modrým mořem a tak last minute dovolená strávená právě na tomto ostrově patří k nejhezčím zážitkům z Řecka. Některé pláže jsou obklopeny lesy, jiné zase působivými útesy. Dlouhá písečná pláž Porto Katsiki je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově, obklopená impozantními horami. Dostanete se k ní po 80 schodech, vedoucími dolů z útesu, nebo lodí z Vassiliki a Nidri. Vzhledem k tomu, že se stala v posledních letech velmi populární, láká v létě tisíce návštěvníků.

Jednou z nejhezčích pláží ostrova Lefkada je také Kathisma nedaleko obce Agios Nikitas. Dlouhá pláž má jemný bílý písek a je obklopená impozantními útesy. Můžete si tady vyzkoušet vodní sporty, najdete tady i ubytování, restaurace a bary. Samotná obec Agios Nikitas má vlastní malou pláž s několika vynikajícími tavernami. Impozantní dlouhá písečná pláž Pefkoulia se nachází severně od Agios Nikitas a je považována za jednu z nejlepších pláží ke koupání v čase dovolených last minute na ostrově.

Malebné Vassiliki se nachází ve stejnojmenné zátoce Vassiliki na začátku dlouhé oblázkové pláže. Je dobře známé pro vynikající podmínky pro windsurfing a plachtění. V okolí najdete širokou škálu ubytování, kempů, taveren, obchodů, kaváren a módních barů. Pláž Agios Ioannis – Frini je nejblíže k hlavnímu městu a patří k velmi oblíbeným plážím na Lefkadě. Zlatá písečná pláž s tyrkysovou vodou připomíná trochu krajinu Karibiku a pozůstatky starých větrných mlýnů tomuto místu dávají jedinečnou atmosféru. Díky větru se stala druhým nejoblíbenějším windsurfingovým místem ostrova Lefkada.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Lefkada

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Lefkadě je publikována v sekci dovolená ostrov Lefkada. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Lefkadu jsou k nalezení v sekci ostrov Lefkada first minute.