-

Last minute ostrov Lesbos (Lesvos)

Anaxos

Last minute Anaxos - ilustrační foto
Téměř kilometr dlouhá písečná pláž letoviska Anaxos láká na Lesbos nejen na last minute dovolenou každým rokem turisty v celé Evropy.

Petra

Last minute Petra - ilustrační foto
Užijte si u moře v prázdninovém středisku Petra příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Lesbos v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Skala Kalloni

Last minute Skala Kalloni - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na Lesbosu v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Skala Kalloni v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Ostrov Lesbos (Lesvos) last minute - informace

Ostrov Lesbos (nebo také Mytilini) leží ve východní části Egejského moře jen několik kilometrů od pobřeží Turecka. Se svou rozlohou přes 1.600 kilometrů čtverečních je to po Krétě a Evii třetí největší ostrov Řecka, na kterém žije více než 80.000 obyvatel. V dávných dobách to bylo významné kulturní centrum, ostrov filozofie a umění. Slovo lesbický je odvozené právě od názvu tohoto ostrova. Sapfó, nejslavnější básnířka starověkého Řecka, tady žila a psala v 7. století př.n.l. básně o lásce mezi ženami. Dnes je ostrov z tohoto důvodu často navštěvován mnoha lesbičkami. Lesbos je známý také tím, že se tady vyrábí údajně nejlepší ouzo v Řecku a vy si tak budete moci last minute dovolenou na ostrově pořádně užít.

Lesbos má obdivuhodnou kulturní minulost, ale svým návštěvníkům může nabídnout mnohem více. Středověkou a osmanskou architekturu, působivou krajinu, krásné pláže, termální prameny a tradiční řecký způsob života ostrovanů. Velký počet vesniček na Lesbosu je stále velmi autentických a jejich obyvatelé se snaží navzdory rozvíjejícímu se cestovnímu ruchu stále udržovat původní zvyky a tradice. V hlavních vesnicích tak můžete obdivovat příklady tradiční benátské a byzantské architektury.

Hlavním městem a současně přístavem Lesbosu je Mytilini, které je poměrně velké a rušné. Jde ale o velmi krásné město s mnoha nádhernými vilami, barevnými domy, náměstími, kostely a příjemnými kavárny, které vám možností příjemného posezení určitě zpestří vaši last minute dovolenou v Řecku. Bylo postaveno na 7 kopcích jako amfiteátr a skládá se tak z různých oblastí a malebných předměstí. Místní zajímavostí je byzantský hrad, který je jedním z největších v celém Středomoří, a také archeologické muzeum. Mnoho návštěvníků láká také muzeum naivního malíře Theophila.

Plomari je druhou největší obcí Lesbosu. Jedná se o malebné místo s krásnými domy s mnoha květinami, úzkými uličkami, krásnými kostely a malebnými kavárnami. Je známé díky výrobě vynikajícího ouza a vysoce kvalitního olivového oleje. Najdete tady jak možnosti k ubytování, tak i útulné bary a taverny.

Jednou z nejmalebnějších a nejkrásnějších vesnic ostrova Lesbos je Agiassos. Ta se nachází západně od Mytilini, na zelených svazích hory Olimbos. Obyvatelé tady udržují tradice a zvyky a obec je známá pro svou krásnou keramiku a dřevořezby. Ty si tady samozřejmě můžete zakoupit ve zdejších uměleckých obchodech. Úzké uličky, květinové balkóny a domy s dřevěnými balkony v tureckém stylu dávají městečku jedinečný ráz a určitě stojí za to si jeden den z vaší dovolené last minute vyhradit na její návštěvu.

Malá vesnička Andissa se nachází severozápadně od Mytilini, na zelených svazích ve vnitrozemí ostrova Lesbos. Její návštěvníci tu mají k dispozici tradiční kavárny a taverny, ve kterých mohou posedět a ochutnat něco z ostrovní kuchyně. Jen pár kilometrů odtud se nachází klášter Ipsilou, který určitě stojí za návštěvu. Nedaleko obce na pobřeží také najdete krásné pláže ke koupání.

Letovisko Kaloni se nachází ve stejnojmenném zálivu v centrální části ostrova Lesbos. Je to velké rybářské centrum s četnými pozůstatky starověkých, středověkých a byzantských staveb. Kaloni má mnoho obchodů i různé druhy ubytování, restaurace, taverny, kavárny a bary a je tak perfektním místem pro letní last minute dovolenou. Jižně od obce se nachází Skala Kalonis, velmi oblíbená pláž.

Vesnička Eressos se nachází v severovýchodní části ostrova Lesbos. Má bohatou kulturní tradici, neboť se jedná o rodiště básnířky Sapfó a též filozofů Theofrasta a Phania. Jde to hezké místo, postavené uprostřed krajiny jedinečné krásy. Ubytování, obchody i taverny jsou tady turistům k dispozici stejně jako krásná pláž, která se nachází asi 3 kilometry jižně od obce. Její název je Skala Eressou.

Historická osada Mandamados je známá tradiční keramikou. Také se tady vyrábějí produkty z olivovníků, stejně jako produkty z chovu zvířat. Jsou zde například dvě sýrárny. Tradiční vesnička Moria se nachází v oblasti s nejvíce bohatou vegetací na ostrově Lesbos a kromě okouzlující krajiny v okolí ji zkrášlují staré tradiční domy, zahrady, úzké uličky, kostely a pozůstatky římského akvaduktu.

Mithymna je oficiální názvem obce, který se používá již od starověku, ale místní obyvatelé jí většinou říkají Molyvos. Nachází se v nejsevernější části Lesbosu a je tradičním místem, které svou krásou každoročně přitahuje nejen na last minute dovolenou tisíce návštěvníků. Má mnoho domů postavených z těžkých kamenů a s barevnými okenicemi. Úzké uličky obklopují tradiční domy, fontány v tureckém stylu a panská sídla s nádhernými freskami. Dobře zachovalá byzantská pevnost stojí hrdě na vrcholu kopce s výhledem na celou Mithymnu.

Obec Polychnitos se nachází asi 45 kilometrů západně od Mytilini a je známá svými termálními prameny. Návštěvníci tady také najdou kostely a pozůstatky starobylé pevnosti. Místní pláž leží jen pár kilometrů na sever a nazývá se Skala Polichnitou.

Pobřeží Lesbosu má mnoho zátok s dlouhými písečnými či oblázkovými plážemi, stejně jako menší, klidné a malebné zátoky. Moře je tady čisté a křišťálově průzračné. Na mnoha plážích si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a vyzkoušet si různé vodní sporty, zejména v turistických letoviscích. Ale pokud dáváte o last minute dovolené přednost soukromí, můžete na pobřeží ostrova Lesbos najít také osamocené a zastrčené pláže.

Pláž Geras se nachází ve stejnojmenné zátoce v jihovýhodním cípu ostrova Lesbos a v jejím blízkém okolí vyvěrají horké prameny. Turisté tady mají několik možností k ubytování a též několik taveren. Písečná pláž Skala Kalonis se nachází v malé chráněné zátoce. Je to oblíbené místo s mnoha kavárnami a restauracemi. Písek je velmi jemný a moře mělké, vhodné pro last minute dovolenou u moře i pro rodiny s malými dětmi. Kolem zálivu Kalloni ale najdete i jiné pláže a v obci Kalonis pak vícero možností ubytování.

Dlouhá písečná pláž Mithymna se nalézá v blízkosti stejnojmenné vesnice, má jemný písek a čisté moře. Dlouhá a organizovaná písečná pláž Petra je zároveň velký turistický resort na okraji obce se stejným názvem na severním pobřeží ostrova Lesbos. Na pláži najdete lehátka a slunečníky, sprchy i šatny, stejně jako různé restaurace a taverny. Písečná pláž Melinda se nachází necelých 50 kilometrů jihozápadně od Mytilini a jde o prostornou pláž se zlatým pískem a křišťálově čistou vodou. Ubytování a taverny najdete v nedalekých vesnicích Paleochori a Drota, stejně jako v městečku Plomari.

Pláž Skala Sikamias se nachází v severní části ostrova Lesbos, má písek i oblázky. Písečná pláž Skala Polichnitou se nachází jen pár kilometrů severně od obce Polichnitos a v blízkosti horkých pramenů Agios Ioannis. Dlouhá pláž Vatera je jednou z nejkrásnějších pláží na Lesbosu a má délku úctyhodných 8 kilometrů. Díky své čistotě a kvalitě vody získává každoročně Modrou vlajkou.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Lesbos (Lesvos)

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Lesbosu je publikována v sekci dovolená ostrov Lesbos (Lesvos).