-

Last minute ostrov Skopelos

Agnontas

Užijte si u moře v prázdninovém středisku Agnontas příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na ostrov Skopelos v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Elios

Last minute Elios - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na ostrově Skopelosu v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Elios v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Město Skopelos

Last minute město Skopelos - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Řecku trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika město Skopelos na ostrově Skopelosu

Neo Klima

Last minute Neo Klima - ilustrační foto
Letní last minute dovolená v letovisku Neo Klima, zakoupená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá především během hlavní sezóny ze strany klientů často potávána a na ostrov Skopelos v Řecku cestují k moři turisté z nejrůznějších koutů Evropy

Panormos (Skopelos)

Last minute Panormos (Skopelos) - ilustrační foto
Dovolená u moře v Řecku určitě splňuje požadavky většiny turistů, kteří se chtějí v průběhu hlavní turistické sezóny opalovat pod horkým sluncem a koupat se ve vyhřátém moři, a možnost letecky odcestovat do středika Panormos (Skopelos) na ostrově Skopelosu se slevou činí tuto destinaci ještě lákavější

Ostrov Skopelos last minute - informace

Ostrov Skopelos je se svými starými bílými budovami a keři bugenvileí, s mnoha kostely a hustými lesy pro mnohé návštěvníky nejkrásnějším ostrovem pro strávení letní last minute dovolené u moře v celém Sporadském souostroví, ne-li v celém Řecku. Krajina s vysokými horami a hlubokými údolími je tady opravdu zajímavá a pestrá a turisté, kteří si na Skopelos přijedou užít volna a odpočinout, určitě nebudou zklamáni.

Last minute ostrov Skopelos - fotografie

Skopelos je ostrovem muzikálu Mamma Mia a po ostrově Skyros je největším ze souostroví Severní Sporady. Zároveň je jedním z nejzelenějších řeckých ostrovů vůbec. Necelých 10 kilometrů od Skopelosu leží další známé ostrovy Skiathos a Alonissos. Kromě hlavního města Skopelos tady není moc velké a moderní zástavby, neboť ostrované velmi dbají na ochranu přírody. Z tohoto důvodu také místní v posledních letech opakovaně vyjádřili svůj nesouhlas s výstavbou letiště. Letadla s turisty tak přistávají na sousedním Skiathosu nebo letišti Nea Anchialos u města Volos na řecké pevnině.

Skopelos je cestovními kancelářemi prezentován jako klidný ostrov pro příjemnou dovolenou, ideální je pak zejména pro rodiny s dětmi. To ale není tak docela pravda, protože je tady i docela hodně barů a nočních klubů. I když není Skopelos zrovna to pravé místo pro velké párty až do rána, noční život je tady docela pestrý. Místní lidé žijí hlavně ze zemědělství a cestovního ruchu, někteří také z rybolovu. Tím, že se zde každoročně konají výstavy fotografií, je ostrov velmi kosmopolitní, navštěvovaný fotografy a hosty nejen z Řecka, ale i z celého světa.

Last minute ostrov Skopelos - fotografie

Skopleos je známý pro své krásné písečné pláže a skvělé koupání po celém ostrově. Nejznámější pláží je zatím Kalami, protože se tady natáčely některé scény z filmu Mamma Mia. Na lodi se pak na vaší last minute dovolené dostanete i k těm nejodlehlejším plážím, kde můžete být úplně sami.

Na severu ostrova leží výjimečná horská vesnička Glossa. Pokud ale hledáte nějaké živé a rušné místo, tak taková najdete v blízkosti pobřeží. Nejkrásnějšími místy na ostrově jsou prý Agnontas a hlavní město Skopelos. Prázdninové středisko Panormos se vám možná bude zdát příliš malé, za to tady ale najdete několik taveren a barů a opravdu krásnou zátoku.

Last minute ostrov Skopelos - fotografie

Hlavní město Skopelos leží na východním pobřeží stejnojmenného řeckého ostrova a má asi 3.000 obyvatel. Městečko je romanticky postavené na svahu kolem zátoky s přístavem. V centru se nachází mnoho krásných zahradních taveren a barů a podél přístavu můžete podniknout příjemnou procházku. Ani v hlavní sezóně, kdy na dovolenou last minute přilétá na všechny řecké ostrovy spousta turistů, není Skopelos nijak přeplněn turisty a nabízí klid i zábavu. Mimo město se nachází většina hotelů a je tady k dispozici dostatečný výběr v každé kategorii. Ti, kteří dávají přednost životu ve městě, si tady mohou za celkem rozumné ceny pronajmout celý dům.

Ve městě můžete navštívit folklórní muzeum nebo se projít po starém městě. Procházku začněte na levé straně přístavu s pohledem směrem k moři, poté vás několik schodů zavede ke starému hradu. Stoupání je to velmi pěkné, s mnoha kostely a starými domy. Na druhé straně zálivu je klášter jeptišek, který je zasvěcený Panně Marii a je otevřen pro veřejnost.

Agnontas je krásné městečko, které bylo v posledních letech přeměněné na jakousi náhradu za trajektový přístav města Skopelos, protože místní záliv je o něco více chráněn. Pokud zde zrovna nepřistává velký trajekt, je to malebné a romantické místo s malou pláží. Mezi dvěma můstky kotví jen malé rybářské a výletní lodě místních obyvatel. Kolem pláže jsou velmi dobré rybí taverny, údajně nejlepší na ostrově.

Elios (Neo Klima) má poměrně velký a moderní přístav jachet, jinak je to ale typická klidná vesnička ostrova Skopelos. V její blízkosti se nachází několik pěkných pláží a hotelů a místo samotné se rozkládá podél silnice. Najdete tady i několik taveren a obchodů.

Glossa je největší vnitrozemská obec na Skopelosu. Nachází se v severní části ostrova a nabízí krásný výhled na vedlejší ostrov Skiathos. Samotné místo je turisticky poměrně nevýrazné. Je tady několik barů, taveren a obchodů, ale jinak jen odpočinek a klid. Kdo hledá o last minute dovolené v Řecku skutečnou řeckou venkovskou atmosféru, je v Glosse na správném místě. Loutraki je přístavem Glossy, je to také jeden ze tří přístavů na ostrově Skiathos a první zastávka na cestě lodí ze Skiathosu. Místo je to malé, i když je tady poměrně hodně barů a taveren a také několik možností k ubytování.

Zátoka Panormos je jednou z nejkrásnějších zátok na Skopleosu. Podél pláže ve tvaru půlměsíce si můžete pronajmout lehátka a navštívit některé bary a taverny. V přírodním přístavu často kotví jachty a hotely v jeho okolí nabízejí krásný výhled na zátoku a moře. Přímo před Panormosem se rozkládá malý ostrov, na který můžete doplout na lodi a na kterém najdete absolutní klid a pohodu. V blízkém okolí Panormosu se nacházejí i další skvělé pláže.

Téměř všechny pláže na Skopelosu, až na Limnonari, jsou kamenitého rázu. Malá osada Stafilos je postavena u jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově, která je přístupná po úzké pěší stezce. Malým člunem se dá dostat k pláží Glisteri, ve Velaniu je zase pláž pro nudisty. Pláž Panormos je poměrně velká, se spoustou barů a taveren a na jejím konci je malá půjčovna loděk. Panormos je skvělým výchozím bodem k prozkoumání mnoha krásných zátok v okolí.

Další velmi pěknou pláží je Limonari v blízkosti Agnontasu, kde silnice končí u krásné zátoky. Malá pláž Agnontas je od ní vzdálená jen pár kilometrů. Pláž Kastani byla výrazně přeměněna kvůli natáčení filmu Mamma Mia. Bohužel lávka a plážový bar z filmu již neexistují, nicméně tady byl otevřen nový bar. Pláž je stále krásná a proto hojně navštěvovaná. Na pláž Ftelia je těžké dostat se směrem od vnitrozemí, takže je ideální jako klidné kotviště loděk. Z Panorma jste tady lodí během několika minut.

Na několika plážích si tu můžete o last minute dovolené vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, v nabídce jsou i pěší výlety ke starým farmám, malým kostelům a kašnám. Navíc je ideální pronajmout si auto, neboť tak budete mít možnost prozkoumat ostrov ještě lépe a rychleji. Moc hezké jsou výlety lodí na nedaleké ostrovy Skiathos a Alonissos, nebo výlet do Národního mořského parku, kde s trochou štěstí uvidíte tuleně nebo delfíny.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Skopelos

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na ostrově Skopelosu je publikována v sekci dovolená ostrov Skopelos. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na ostrov Skopelos jsou k nalezení v sekci ostrov Skopelos first minute.