-

Last minute poloostrov Attika

Agioi Theodoroi

Užijte si u moře v prázdninovém středisku Agioi Theodoroi příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Attiku v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Athény

Pokud plánujete dovolenou na Attice v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Athény v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Kinetta

Last minute Kinetta - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Řecku trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Kinetta na Attice

Poloostrov Attika last minute - informace

Region Attika na jihu Řecka se rozkládá na ploše asi 3.800 kilometrů čtverečních a zahrnuje nejen metropoli Athény, ale také města Pireus, Eleusis, Megara, Laurium, Marathón a část poloostrova Peloponés. Kromě toho k němu patří i ostrovy Salamis, Aegina, Poros, Hydra, Spetses, Kythira a Antikythira. Dnes žijí v celém regionu skoro 4 miliony lidí, z toho téměř většina v Athénách, původním hlavním městě centrálního Řecka. Attika je ohraničená na severu Boiótskou rovinou a na západě Korintem. Na jihu se rozkládá Sarónský záliv a před severním pobřežím ostrov Evia.

Last minute poloostrov Attika - fotografie

Středomořské podnebí v Attice se vyznačuje horkými, suchými léty a jen malým množstvím srážek v průběhu zimy. To je počasí, které na last minute dovolené v Řecku určitě přivítá většina turistů. Během zimního období ale může v horských oblastech i sněžit a v létě je zase vyprahlá země náchylná k lesním požárům.

Athény jsou nejen hlavním, ale také největším městem Řecka. Najdete tady spoustu památek z nejrůznějších historických epoch, které jsou zajímavě propojeny s moderní kulturou řeckého života. Attika ale přitahuje do Řecka na dovolenou last minute spoustu návštěvníků nejen svými historickými památkami, ale také krásnými plážemi.

Last minute poloostrov Attika - fotografie

Centrem Athén je oblast pod úpatím Akropole, stará část Plaka. Tady se můžete procházet podél zajímavostí z helénské a římské doby. Chrám Olympeion boha Dia se svými obrovskými sloupy, nedaleká římská městská brána Hadriána anebo Agora, místo setkávání, dává historickému jádru jeho jedinečnou podobu.

Zajímavým místem k procházkám, k posezení v kavárnách ve stylu Art deco nebo k návštěvě bleších trhů je oblast kolem náměstí Monastiraki, uprostřed kterého stojí tisíc let starý byzantský kostelík. V ulicích kolem náměstí budou určitě nadšeni sběratelé a milovníci starožitností. Za náměstím vedou mramorové uličky se schodišti přes Plaku s klasicistními vilkami a mnoha tavernami a obchody. Nad domy začíná pro turisty na dovolené určitě nejvýznamnější a pro Athéňany zase nejhezčí cesta přes staré dláždění nahoru na Akropoli. Už jen samotný výhled z vrcholku na širé okolí je nezapomenutelným zážitkem.

Last minute poloostrov Attika - fotografie

Sluncem zalitá pobřežní silnice vede z města Athény na okraj Attiky, a dále k mysu Sounion. Není divu, že cesta je pojmenovaná podle Apollóna, boha slunce. Podél cesty narazíte na mnoho plážových letovisek, kde se dá strávit příjemná last minute dovolená. Mezi ně patří Glyfada, Voula, Vouliagmeni, Varkiza nebo Lagonissi. Na jižním cípu Attiky, na mysu Sounion, vyčnívá slavný chrám boha Poseidóna nad modrým Egejským mořem. Nezapomenutelným zážitkem na tomto magickém místě je západ slunce. V zálivu Sounion najdete několik pláží, z nichž některé jsou navštěvované více a jiné zase méně.

Marathón, východní pobřežní město s krásnou pláží Schinias, je vzdálené asi hodinu jízdy autobusem od Athén. Zajímavé je tady archeologické naleziště s náhrobkem, kde začal svůj historický maratónský běh do Athén posel Feidippidés, aby oznámil, že Řekové zvítězili v bitvě nad Peršany. O dovolené zde můžete také navštívit muzeum, ve kterém jsou vystaveny archeologické nálezy z okolí a také sochy z vily Heroda Atticuse, který pocházel z této oblasti.

Současné město Théby bylo postaveno na místě antických Théb v oblasti Boiótie. Ve středověku se dokonce stalo hospodářským centrem centrálního Řecka, ale pod osmanskou vládou do značné míry ztratilo na významu. Poté bylo bojištěm během řeckých osvobozeneckých bojů a také místem silného zemětřesení v letech 1853 a 1893. Slavný spisovatel Homér Théby nazval jako Město se sedmi branami. Mezi významné místní památky patří archeologické muzeum, mykénské hrobky, ruiny chrámu Apollóna Isminiose nebo byzantský kostel Agia Fotini.

Vravrona (Brauron) je jedním z nejstarších antických osídlení, které najdete na východním pobřeží poloostrova Attika. Zajímavé jsou pozůstatky svatyně bohyně Artemis, se kterou je spojováno mnoho mýtů a legend. Mořské pobřeží tady svým návštěvníkům nabízí krásné pláže tak, abyste se mohli osvěžit než se vydáte na prohlídku rozlehlého chrámového komplexu.

Přístavní městečko Porto Rafti se nachází asi 30 km východně od Athén. Pokud se bude vaše last minute dovolená na Attice odehrávat právě tady, můžete si na místní pláži zapůjčit slunečníky a lehátka, nebo si najít místo ve stínu pod stromy. Přímo na pláži, ale i v její bezprostřední blízkosti, se nacházejí příjemné taverny a restaurace, které nabízejí jak v horkých dnech, tak i za letních večerů, příjemné osvěžení.

Přibližně 40 kilometrů jižně od centra Athén se nachází letovisko Lagonisi s veřejnou pláží a pestrou nabídkou vodních sportů. Pláž v obci Voula nabízí kromě plážových barů, restaurací a převlékáren také různá sportovní zařízení a hřiště pro děti. Mezi další oblíbené pláže, kde můžete strávit last minute dovolenou, se řadí Anavissos, Asteria, Varkiza nebo Agios.

Jezero Vouliagmeni je jednou z nejkrásnějších přírodních zajímavostí Athén. Je to jezero se slanou vodou, ke kterému ale až do dnešního dne nebylo nalezeno žádné přímé spojení s mořem. Teplota vody se obvykle pohybuje mezi 20 a 27°C. Na břehu jezera se nachází několik kaváren a barů a jen o malý kousek dál, v místě Vouliagmeni, můžete posedět v dalších tavernách a restauracích.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu poloostrov Attika

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Attice je publikována v sekci dovolená poloostrov Attika.