-

Dovolená Kypr letecky

Jižní Kypr (řecká část)

Prožijte příjemnou dovolenou na jižním Kypru (řecká část) a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře na Kypru tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Severní Kypr (turecká část)

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla plná slunce, moře, lenošení pod slunečníky na pláži a dalších příjemných aktivit, vydejte se letecky na severní Kypr (turecká část) na Kypru, kde si svůj zasloužený čas odpočinku určitě užijete

Dovolená Kypr - informace

Ostrov Kypr, rozkládající se ve východní části Středozemního moře, je po italských ostrovech Sicílii a Sardinii třetím největším ostrovem celého Středomoří. Na šířku má tato oblíbená destinace pro letní dovolenou u moře asi sto kilometrů a délka se pohybuje kolem 250 kilometrů.

Dovolená Kypr - fotografie

Letní dovolená na Kypru začíná nejen mezi českými turisty postupně získávat na stále větší popularitě a každým rokem přistává na kyperských letištích stále více letadel s turisty z celé Evropy, toužícími si užijte svůj čas volna a odpočinku na plážích kyperských letovisek, v nichž dovolená připomíná dovolenou na některém ze známých řeckých ostrovů. Mimochodem se Kypr nachází na stejné zeměpisné šířky jako například největší z řeckých ostrovů a též populární turistická destinace ostrov Kréta.

Kypr je politicky rozdělen na dvě části. Dvě třetiny území ostrova Kypr jsou samostatným státem, nazývajícím se Kyperská republika. Ten je členem Evropské unie a dovolená tady tak připomíná dovolenou například na Baleárských ostrovech v západní části Středozemního moře či jiné evropské destinaci ve Středomoří.

Dovolená Kypr - fotografie

Severní část, která je od té jižní oddělena zelenou linií, jíž spravuje Organizace spojených národů, se rozkládá takzvaná Severokyperská republika. Ta je spravovaná Tureckem a Turecko je také jediné z rozvinutých států, které tento státní útvar uznává.

Nejvíce turistů, kteří se rozhodli pro dovolenou na Kypru, jezdí do jeho jižní části. Ovšem dovolená v Severokyperské republice se též postupně dostává na výsluní turistického zájmu. Severokyperská republika vznikla v roce 1983 a trvale v ní žije něco málo přes čtvrt milionu obyvatel. K nejznámějším severokyperským letoviskům patří Kyrenia, Famagusta a Bafra, což jsou letoviska, která začínají být známá i mezi českými turisty. Dovolená v severní části Kypru ovšem zdaleka není na pultech cestovních kanceláří tak žádaná, jako pobyty v jižní části Kypru.

Dovolená Kypr - fotografie

Hlavními důvody, proč se turisté na Kypr vydávají a dovolená v jeho resortech je stále oblíbenější, jsou především zdejší pláže. Návštěvníci ostrova Kypr tady naleznou jak turisticky dokonale vybavené pláže, kde se bude dovolená líbit hlavně těm jedincům, co si nedokáží pobyt u moře představit bez plážového lehátka, slunečníku, chlazeného koktejlu v ruce a možnosti rychlého občerstvení hned u pláže, tak také turistům, pro něž je dovolená synonymem klidu a odpočinku. Ti jedinci, kteří se rádi koupou na malých zastrčených plážičkách, ukrytých v nenápadných zátokách, si přijdou na své zejména v severní části ostrova Kypr. Právě tady totiž najdou místa, kde si budou moci vychutnávat průzračně čistých vod Středozemního moře a přitom si užít dostatku soukromí.

Nejznámějším a též jedním z nejnavštěvovanějších turistických letovisek v jižní části Kypru je Ayia Napa. Tu je možné nalézt na východním pobřeží, nedaleko dalšího letoviska Paralimni, které již leží na zmiňované zelené hranici. Nejpopulárnější zdejší pláží je pláž Nissi, která se nachází západně od Ayia Napa v nevelké zátoce a nechybí na ní veškerá turistická vybavenost pro to, aby letní dovolená turistů, kteří se rozhodli strávit svůj čas volna a relaxace právě tady, byla takřka dokonalá.

Dovolená Kypr - fotografie

Asi 40 kilometrů na západ od Ayia Napa leží Larnaca. To je město, významný přístav a současně turistické centrum s letištěm, na němž přistávají turisté, cestující do letovisek v jižní části Kypru. Sama Larnaca má k dispozici hned několik dlouhých pláží s písečným povrchem a dovolená se tu bude líbit zejména méně zdatné plavcům a rodinám s dětmi, neboť vstup do moře je skutečně jen velmi mírný a pozvolný.

Na nejjižnějším místě ostrova Kypr leží Limassol, což je druhé největší středisko na celém Kypru a velmi dobře vybavený prázdninový resort. Dovolená v Limassolu bude naprosto vyhovovat těm z turistů, kteří si chtějí užívat zábavy nejen přes den na zdejších písečných plážích, ale také v noci na některé z místních diskoték, v barech, nočních klubech či jiných zábavních podnicích.

Dovolená Kypr - fotografie

Dále na západ, po asi 20 kilometrech z Limassolu, leží Pissouri a konečně na samém západním pobřeží pak Paphos. Ten je nejvýznamnějším turistickým letoviskem v této části ostrova Kypr a mezi Paphosem a městečkem Peyia se nalézá známá Korálová zátoka. To je jedna z nejhezčích pláži celého ostrova, kde si průzračné čisté moře užijí zejména rodiny s malými dětmi, neboť vstup do vody je tady jen mírný. Dovolená v letoviscích u Coral Bay je z tohoto důvodu velmi žádaná mezi mladými rodiči.

Další sekce katalogu Kypr

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Kypru, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Kypr. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce na Kypr jsou prezentovány v sekci Kypr first minute.