-

Dovolená Epirská riviéra / Parga

Ammoudia

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Ammoudia a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Parze v Řecku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Epirus

Dovolená v turistickém resortu Epirus znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Pargy v Řecku létá každou sezónu především

Epirus - Syvota

Dovolená Epirus - Syvota - ilustrační foto
Nasedněte v České republice na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit do letoviska Epirus - Syvota v Parze v Řecku, kde si budete moci pod horkými paprsky slunce a u šplouchajících vln moře dokonale užívat svou zaslouženou dovolenou

Krioneri

Dovolená Krioneri - ilustrační foto
Letní dovolená, prožitá u moře v některém z hotelů nebo dalších ubytovacích zařízeních prázdninového střediska Krioneri v Parze patří k oblíbeným způsobům, jak si v Řecku skvěle odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši

Parga

Letecká doprava je nejrychlejším a také nejbezpečnějším způsobem cestování a tak je jasné, že i dovolená v letovisku Parga s leteckou dopravou patří k žádaným pobytům u moře v Parze a turisté možnost letu na dovolenou do Řecka čím dále častěji využívají

Valtos

Příjemná letní dovolená u šumícího moře v Řecku je naplněním představy o odpočinku pro mnoho turistů nejen z České republiky a i to je důvodem, proč stále více rodin či samostatných jedinců přilétá za odpočinkem do prázninového resortu Valtos v Parze

Dovolená Epirská riviéra / Parga - informace

Základní informace o letovisku Parga

Dovolená Epirská riviéra / Parga - fotografie

Břehy oblíbeného letoviska Parga na západním pobřeží Řecka omývají teplé vody Jónského moře. Hlavní sezóna tu začíná v květnu a končí až v říjnu. Po celou dobu panují v tomto regionu velmi příznivé podmínky na to, aby letní dovolená strávená v této části Řecka byla nezapomenutelná. Parga je na Řecko poměrně mladé letovisko, turisté sem začali jezdit na dovolenou až ve druhé polovině minulého století. Nejstarší archeologické nálezy z tohoto místa ovšem svědčí o tom, že již v době kamenné byla Parga a její okolí hustě osídleno. Během prošlých staletí se zde vystřídalo mnoho vládců (Rusové, Turci, Britové a dokonce i Benátčané), ale nakonec se stala součástí Helénské republiky a k ní patří do současnosti.

Nevelké a hlavně útulné městečko Parga se nachází na úpatí majestátného pohoří Pindos. Jen několik kilometrů západním směrem se nachází turisty velmi oblíbený řecký ostrov Korfu, na němž je letní dovolená velmi žádaná, a asi 50 kilometrů jižně pak leží populární Lefkada. V hlavní sezóně se počet lidí včetně turistů na dovolené v Parze a okolí počítá na desetitisíce, mimo toto období zde žijí jen necelé 3 tisícovky stálých obyvatel. Čím se pobřeží Pargy odlišuje od ostatních letovisek v Řecku je skutečnost, že pláže směrem od moře jakoby přímo přecházely v piniové lesy, olivové háje a nakonec se zvedly v pohoří mizící v dálce.

Dovolená Parga

Dovolená Epirská riviéra / Parga - fotografie

Nedá se říci, že v případě Pargy jde o moderní a ve dne v noci žijící letovisko, ve kterém zábava a rušný noční život končívají až nad ránem. Domy v městečku stojí na břehu moře již několik desetiletí a jeho starobylý ráz doslova dýchá na návštěvníky, kteří se právě tady rozhodli strávit letní dovolenou v Řecku, starobylou a místy až magickou atmosférou.

Městské uličky letoviska Parga jsou tak úzké, že se v některých místech ani nedají rozpřáhnout ruce a na každém kroku se nachází nějaký malý obchůdek se suvenýry nebo kavárnička, která zve k posezení v příjemném stínu. Nejkrásnější chvíle s úžasným výhledem na moře je možné zažít při posezení v tavernách a kavárnách přímo pod hradbami benátské pevnosti. Dovolená v Parze se tak bude určitě zamlouvat romantickým duším a zejména večery zde bývají plné romantiky. Ale i běžní turisté by si určitě měli udělat alespoň jeden večer z dovolené čas a na vlastní kůži zkusit tento působivý zážitek. Zdejší pevnost Parga byla postavena již v 11. století, ale v 16. století byla dobyta a vypálena Osmany. Dnes už jsou k vidění pouze její pozůstatky, tyčící se k nebi na kopci nad městem.

Pláže prázdninového střediska Parga

Dovolená Epirská riviéra / Parga - fotografie

Parga se může pyšnit hned několika plážemi, které stojí v čase dovolené za návštěvu a na nichž bude letní dovolená v Řecku jak má být. Jedna z nich, asi půl kilometru dlouhá písečná pláž, se nachází přímo v centru města. Další pláž, kamenitý Valtos, je vzdálen asi 2 kilometry od města Parga a turisté se na ni mohou dostat buď pěšky po kamenném ochozu podél pobřeží nebo využít populární vodní taxi. Velmi pěkná oblázková pláž Piso Krioneri se nachází mezi skalisky východně od města.

Na všech větších plážích v okolí Pargy se dají pronajmout slunečníky a lehátka a turisté tak mohou na plážích v okolí města prožít bezstarostnou dovolenou. Aktivní jedinci pak mohou vyzkoušet nejrůznější vodní sporty a další plážové činnosti. Mezi nejoblíbenější z nich patří let padákem za motorovým člunem, jízda na šlapadlech či zapůjčení motorového člunu, díky kterému si pak může každý udělat výlet podél pobřeží na vlastní pěst. Dovolená v letovisku Parga bude přesně taková, jako si jí její návštěvníci udělají. Severozápadně, asi 10 kilometrů od Pargy, se nachází menší ostrůvky Antipaxos a Paxos, na které se lze vypravit v rámci lodního výletu a ještě si rozšířit zážitky z dovolené v městečku Parga.

Výlety v oblasti Parga

Zdejší obyvatelé jsou velmi pyšní na skutečnost, že se v okolí městečka Parga nachází celá řada míst, která stojí za shlédnutí. Během pobytu v Parze určitě stojí za návštěvu nedaleký Nekromanteion, nekromanský chrám věnovaný Hádovi a Persefóně. Je postaven na vyvýšenině, kde se slévají řeky Acherón a Kókytos a svému účelu sloužil již v 7. století př. n. l. Poutníci se do Nekromanteionu vypravovali, aby mohli promlouvat s duchy zemřelých lidí. Při dnešní prohlídce je toho k vidění jen poskrovnu, protože v roce 167 př. n. l. zničili velkou část svatyně Římané.

Dalším zajímavým místem, které je unikátní v rámci celého Řecka, je Zagoria. Jde o 40 epirských vesnic tvořených domy, jež kdysi postavili ortodoxní křesťané. Budovy jsou charakteristické přesně opracovanými kameny, břidlicovou střechou a dřevěnými balkóny. Dovolená na Parze tedy nemusí nutně být jen lenošení na plážích a koupání se v průzračně čistých vodách Jónského moře, ale i zajímavou exkurzí do bohaté řecké historie.

Kam jinam v Řecku na dovolenou?

Další sekce katalogu Epirská riviéra / Parga

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Parze, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Epirská riviéra / Parga.