-

Dovolená Kalami (Korfu) - hotely

Dovolená Kalami (Korfu) - informace

Kalami je malým a klidným letoviskem na východním pobřeží ostrova Korfu v jeho jihozápadní části. Nachází se v malé zátoce a do povědomí širší veřejnosti se obec Kalami dostala jako místo, kde tvořil spisovatel Gerald Durrell. Do dnešních dnů se tady zachoval jeho dům, který nese název White House, podobně jako sídlo amerického prezidenta ve Washingtonu. Dnes je tu možné navštívit příjemnou restauraci.

Dovolená Kalami (Korfu) - fotografie

Nabídka ubytování v letovisku Kalami je díky jeho malé velikosti poměrně omezená a turisté zde mohou bydlet jen v několika málo hotelech a penzionech. Život v letovisku Kalami plyne poklidným tempem, a tak si tady dovolenou u moře vychutnají všichni, kdo si chtějí užít klidu a pohody a odpočinout si od ruchu velkoměsta.

Pláž letoviska Kalami není nijak rozlehlá, na délku měří jen asi 250 metrů a její šířka nepřesahuje 25 metrů. Z pohledu turistiky je dobře vybavená a turisté si tady mohou zapůjčit lehátka a slunečníky. Vstup do vody z pláže v Kalami je mírný a dovolená je tady oblíbená mezi rodinami s malými dětmi a též mezi méně zdatnými plavci.

Dovolená Kalami (Korfu) - fotografie

Zajímavostí letoviska Kalami je skutečnost, že se zde nachází nejvíce bazénů na celém ostrově Korfu. Při pohledu na satelitní snímky Kalami se snad u každého ze zdejších objektů leskne modrá plocha přilehlého bazénu.

V Kalami nechybí obvyklá turistická vybavenost a turisté tady mohou zajít na něco dobrého z vyhlášené středomořské kuchyně do několika taveren či restaurací. K posezení zvou kavárny a bary a v centru letoviska Kalami je otevřeno i několik obchodů s nejrůznějším zbožím.

Obecně lze Kalami charakterizovat jako velmi klidné letovisko, ležící stranou hlavního turistického ruchu na ostrově Korfu, a tak je vyhledáváno zejména turisty, kteří si chtějí odpočinout od každodenního shonu. Ne nadarmo trávili v Kalami svůj volný čas například členové legendární britské skupiny Pink Floyd.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Kalami (Korfu) není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, město Korfu, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.