-

Dovolená ostrov Korfu

Agios Georgios (jih)

Dovolená v jižní části ostrova Korfu, v letovisku Agios Georgios, je atraktivní zejména kvůli zdejším písečným plážím a čistému moři, které je k odpočinku ideální.

Agios Georgios Pagon

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Agios Georgios Pagon a sami se přesvědčte, proč je dovolená na Korfu v Řecku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Agios Gordios

Vesnička Agios Gordios na západním pobřeží ostrova slibuje klidnou a pohodovou dovolenou u průzračně čistého Jónského moře stranou hlavního turistického ruchu.

Agios Ioannis Peristeron

Agios Ioannis Peristeron je malé letovisko s celou řadou menších písečných pláží, kde se bude dovolená zamlouvat turistům, toužícím po odpočinku mimo hlavní dovolenková centra.

Agios Petros

Dovolená v turistickém resortu Agios Petros znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Korfu v Řecku létá každou sezónu především

Agios Spyridon

Agios Spyridon je nejsevernějším prázdninovým střediskem na celém ostrově Korfu a letní dovolenou u moře je tedy možné charakterizovat především jako pokojnou a poklidnou.

Agios Stefanos (Korfu)

I když je městečko Agios Stefanos na nejzápadnějším výběžku Korfu dobře turisticky vybavené, dovolená tu je turisty označován především jako klidná.

Agnos

Dovolená Agnos - ilustrační foto
Nasedněte v České republice na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit do letoviska Agnos na Korfu v Řecku, kde si budete moci pod horkými paprsky slunce a u šplouchajících vln moře dokonale užívat svou zaslouženou dovolenou

Acharavi

Protože je Acharavi největším turistickým centrem severní části ostrova Korfu, dovolená tady bude vyhovovat těm jedincům, kteří požadují služby na vysoké úrovni, a také milovníkům dlouhých písečných pláží.

Arillas

Městečko Arillas v západní části ostrova Korfu je poměrně rušným letoviskem a tak je tu dovolená atraktivní pro ty, kdo se rádi baví i po setmění.

Barbati

Přímo pod horou Pantokrator se rozkládá malé příjemné letovisko Barbati, kde letní dovolená u moře plyne jen poklidným tempem a je skvělým místem pro relaxaci.

Benitses

Původně rušné letovisko se během posledních dekád změnilo a dnes je dovolená v městečku Benitses vhodná pro ty, co si chtějí užít mimo turisticky exponovaná místa pohody a klidu.

Dassia

Dovolená na Korfu v letovisku Dassia bude maximálně vyhovovat těm z turistů, kteří se chtějí přes den slunit na zdejší pláži a večer zamířit do některého ze zábavních podniku v okolí.

Ermones

Malé letovisko Ermones, ukryté v malé zátoce, je místem, kde se bude dovolená zamlouvat rodinám s malými dětmi, neboť zdejší pláž s mírným vstupem do vody je pro ně jako stvořená.

Glyfada

Glyfada je se svou téměř kilometrovou pláží jedním z nejoblíbenějších letovisek na celém Korfu a turisté zde každé léto opakovaně zažívají, jak má skvělá dovolená u moře vypadat.

Gouvia

Městečko Gouvia, ležící ve stejnojmenné zátoce, je jedním z nejrušnějších letovisek na ostrově Korfu a tak se tady bude letní dovolená líbit všem, kdo si potrpí na luxus a kvalitní služby.

Ipsos

Letovisko Ipsos na východním pobřeží Korfu patří k vůbec nejrušnějším letoviskům na celém Korfu a protože tady zábava nekončí ani s příchodem noci, je tu dovolená ideální pro turisty, kteří si chtějí užívat a bavit se.

Kalami (Korfu)

Kalami patří spíše ke klidnější prázdninovým střediskům na Korfu a dovolenou, plynoucí poklidným tempem, si sem přilétají užít hlavně turisté ze všech koutů Evropy.

Kanoni

Poloostrov Kanoni, rozkládající se jižně od města Kerkyra, je moderním letoviskem nedaleko od korfského letiště a jeho návštěvníkům tu určitě nebude chybět obvyklá turistická vybavenost.

Kassiopi

Dovolená v městečku Kassiopi na severu ostrova bude mnohým určitě připomínat staré Řecko, neboť tuto obec alespoň zatím tolik nezasáhla moderní turistická výstavba.

Kavos

Kavos je rušným prázdninovým resortem v jihovýchodním výběžku Korfu a dovolená je tu ideální pro turisty, kteří se chtějí bavit a rádi navštěvují zábavní podniky.

Kerkyra

Kerkyra je hlavním městem ostrova Korfu a současně jeho nejvýznamnějším přístavem. Z pohledu turistické infrastruktury jde asi o nejlépe vybavené letovisko na celém ostrově.

Komeno

Kdo z turistů chce, aby jeho dovolená proběhla stranou hlavních turistických letovisek, měl by v případě pobytu na Korfu uvažovat o letovisku Komeno.

Kontokali

Hlavním důvodem pro dovolenou u moře na Korfu ve vesničce Kontokali je zdejší pláž, která byla oceněna Modrou vlajkou a patří k nejnavštěvovanějším plážím ostrova.

Lefkimi

Obec Lefkimi je významným letoviskem v jižní části Korfu a protože jde o druhé největší město na tomto ostrově, dovolená tu nebude postrádat nic z obvyklé turistické vybavenosti.

Liapades

Říká se, že údajně nejkrásnější pláže na celém ostrově Korfu se nacházejí právě v okolí letoviska Liapades, a tak tady dovolená u moře určitě nikoho nezklame.

Messonghi

Protože letovisko Messonghi leží stranou hlavních dopravních tepen na Korfu, bude tu dovolená vyhovovat všem turistům, kteří touží po klidu a odpočinku.

Moraitika

Prázdninový resort Moraitika je místem, kde dovolená nezklame turisty, kteří se chtějí bavit jak přes den, tak také v barech, diskotékách a klubech po setmění.

Nissaki

Nissaki je poměrně klidným, ovšem současně velice moderním letoviskem, které poskytuje služby související s dovolenou na velmi vysoké úrovni.

Paleokastritsa

Letní dovolená, strávená v letovisku Paleokastritsa, znamená pobyt v jedné z nejkrásnějších částí celého ostrova Korfu s výbornými možnosti koupání a stejně tak poznávání starověkých památek.

Pelekas

Dovolená v resortu Pelekas je díky jeho vybavenosti ideálním způsobem, jak strávit pobyt v Řecku pro ty z turistů, co si chtějí užívat zábavy po celých 24 hodin.

Perama

Protože Perama leží stranou hlavního cestovního ruchu na Korfu, dovolená tady bude maximálně sedět turistům, toužícím po klidu, a stejně tak i milovníkům šnorchlování.

Roda

Roda je asi nejdůležitějším letoviskem severního pobřeží Korfu a dovolené tady nebude chybět nic, co se dá očekávat od pobytu ve známých resortech ve Středomoří.

Sidari

Letní dovolená v letovisku Sidari určitě bude patřit ke krásných zážitků z Korfu, neboť jde o velmi dobře vybavené středisko s krásnou písečnou pláží.

Dovolená ostrov Korfu - informace

Základní informace o Korfu

Dovolená ostrov Korfu - fotografie

Okouzlující a fascinující svět řeckého ostrova Korfu, nazývaného též Kerkyra, určitě stojí za návštěvu. Dovolená strávená v jeho náruči bude splněným snem nejen pro milovníky slunce a moře, ale také pro zájemce o historii a fandy do mytologii. V překrásné oblasti Středomoří se návštěvníkům Korfu na dovolené otevírá svět svědků historie, který se nacházejí uprostřed bujné a téměř neustále zelené vegetace. Všeobecně známým se stal díky rakouské císařovně Sisi, která tu velmi často pobývala. Již od této doby začal na ostrově Korfu nabývat na vlivu cestovní ruch a na dovolenou do Řecka sem každým rokem přilétají turisté z celého světa.

Ostrov Korfu se rozkládá na ploše necelých 650 kilometrů čtverečních a je jedním z největších ostrovů v Jónském moři. Souostroví v Jónském moři hraničí na severu s Jaderským mořem a tvoří ho ostrovy Korfu, Kefalonia, Zakynthos, Lefkada, Paxi, Ithaki a Kythira. Kromě Kythiry se všechny ostrovy souostroví nacházejí u západního pobřeží Řecka, pouze Kythira leží jižně od poloostrova Peloponés. Ostrov je tak ideálním výchozím bodem pro výlety na okolní ostrovy a také na řeckou pevninu, kterými si turisté často zpestřují dovolenou na ostrově. Geologicky vzato leží Kerkyra ve stejné zeměpisné šířce jako italská provincie Taranto a ze severní části ostrova je to co by kamenem dohodil k pobřeží Albánie.

Dovolená na ostrově Korfu

Dovolená ostrov Korfu - fotografie

Vzhledem ke snadné dostupnosti ostrova díky mezinárodnímu letišti v hlavním městě se Kerkyra těší stále větší oblibě a stal se z něj jeden z nejoblíbenějších řeckých ostrovů mezi turisty. Rostoucí turistický zájem proto představuje významný zdroj příjmů pro místní obyvatelstvo, které se ještě věnuje i zemědělství. V porovnání s jinými řeckými ostrovy je Korfu opravdu jakousi zelenou oázou a má také přezdívku Zelený ostrov. Dovolená na Korfu tak znamená prožít čas volna a relaxace uprostřed krásné středomořské přírody.

Kerkyra je ideálním místem, kde se dá strávit klidná a příjemná dovolená u moře. Čekají tu na vás krásné písečné i oblázkové pláže a záleží jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Třeba pláž Mirtiotissa je obklopena útesy a bujnou vegetací a nad ní stojí klášter Mirtiotissa, po kterém je pojmenovaná. Je to také pláž oblíbená mezi nudisty a naturisty, kteří na dovolenou na Korfu cestují v hojném počtu. Zajímavostí ostrova je, že i když tady na mnoha plážích natrefíte na naturisty, oficiálně je nudismus na Kerkyře zakázán.

Pláže a koupání

Dovolená ostrov Korfu - fotografie

Údajně k nejhezčím plážím na ostrově patří Agios Georgios. Na délku má asi 2,5 kilometru a ukončují ji dva horské hřebeny. Můžete se na ní věnovat různým vodním sportům, jako je plachtění, surfování, vodní lyžování nebo potápění. Oblázková pláž Barbati zase leží ve stejnojmenné obci. Dostanete se k ní z hlavní silnice přes polní cesty a lesnatou krajinu. I na ní se můžete věnovat nejrůznějším vodním sportům a protože směrem od moře ji lemují stromy, během horkého poledne nabízí i stín. To bývá obzvláště v parném létě, kdy je dovolená na Kerkyře jak se říká v kurzu, velmi příjemné. Kilometr dlouhá pláž je čistá a nabízí tu nejvyšší kvalitu a čistotu vody.

Písčito - oblázková pláž Ermones není moc dlouhá, měří jen asi 200 metrů. Podle starých mýtů přistál na této pláži Odysseus, který se tu setkal s Naussikou, dcerou krále Fajáků Alkinoa. Tuto pláž si oblíbili také golfisté, neboť u pláže se nachází i osmnáctijamkové hřiště a dovolená strávená právě zde jim nabízí možnost užívat si i na Korfu své oblíbené hry. Malé, rušné městečko Sidari s písčitou pláží a strmými útesy na severozápadě ostrova přitahuje každoročně mnoho turistů. Najdete u něho takzvaný Canal d'Amour (Kanál Lásky). Když jej prý nezadaná žena přeplave, údajně ji potká láska, tak se to alespoň říká. Ze Sidari se dostanete i na pláž Peroulades.

Dovolená ostrov Korfu - fotografie

Pláž Marathias se nachází na jihozápadě Kerkyry u stejnojmenné obce. Několik kilometrů dlouhá písečná pláž s křišťálově čistou vodou je pořád jakýmsi tajným tipem. Velmi rádi se tady koupou i obyvatelé ostrova, takže lepší důkaz o její jedinečnosti by se jen těžko hledal. Mezi další zajímavé pláže, které stojí za to během dovolené na Korfu navštívit, patří například Arillas (mezi Agios Stefenos a Agios Georgios), Agios Gordios, Agios Stefanos, Roda, Acharavi, Pelekas nebo Glyfada. Na většině z nich jsou půjčovny lehátek a slunečníků a možnosti občerstvení.

Další aktivity na Korfu

Vnitrozemí Kerkyry nabízí skvělé možnosti pro pěší túry, které velmi často vedou kolem vonících ovocných sadů a vinic. Všude se šíří kořeněná vůně oleandrů a akácií a dokonce se tady dobře daří orchidejím, které tu rostou v přírodním prostředí. Lesy v blízkosti pobřeží jsou člověkem zatím nedotčeným útočištěm pro mnoho divokých zvířat a když se vám poštěstí, může se tady vaše dovolená na Korfu obohatit o možnost pozorování volně žijících želv nebo kormoránů.

Dovolená ostrov Korfu - fotografie

Nejlepším časem pro dovolenou na ostrově Kerkyra je určitě období od května do září. To na ostrově vrcholí sezóna zájezdů a do zdejších letovisek přilétají odpočívat jak domácí, tak zahraniční turisté. Ti si tady užívají pohodových dnů na slunných plážích a hledají osvěžení v chladivých vlnách Jónského moře. Tím ale jejich dovolená na Korfu nekončí, neboť v nabídce jsou i nejrůznější vodní sporty. Například známá oblázková pláž u Barbati je oblíbená mezi vodními lyžaři, zátoka u Glyfady je zase ideální pro potápění.

Kerkyra je, stejně jako celé Řecko, opředena mnoha mýty a legendami. Kromě celé řady archeologických nalezišť a velmi zajímavých muzeí se zde doslova na každém kroku setkáte se svědky minulosti. Při procházkách po ostrově nepochybně narazíte na základy starověkých řeckých chrámů nebo se můžete během dovolené na ostrově cíleně vypravit třeba k ruinám hradu Angelokastro. Samozřejmostí by měla být návštěva Solomosova muzea, kde jsou umístěna díla tohoto proslulého řeckého básníka a filozofa. Tento básník napsal mimo jiné i text k řecké národní hymně.

Kuchyně ostrova Korfu

Dovolená ostrov Korfu - fotografie

Místní obyvatelé jsou k cizincům, kteří přicestovali na Korfu na letní dovolenou, vesměs otevření a přátelští. Charakteristická je jejich pohostinnost a panuje tu atmosféra pohody a odpočinku. Navíc se můžete během pobytu na Kerkyře blíže seznámíte s místními kulinářskými specialitami, dovolená v Řecku je totiž jako stvořená pro ochutnání všech možných delikates této země. Řecká kuchyně není jen tak pro nic za nic označována za jednu z nejlepších, nejchutnějších a také nejrozmanitějších na světě. Doporučovány bývají zejména ryby a jehněčí pokrmy, které nabízejí v mnoha venkovských tavernách.

Posíleni skvělým jídlem a pitím se možná vypravíte do místních obchodů se suvenýry na nákupy nebo na poklidnou procházku podél pobřeží při západu slunce. Právě kvůli procházkám podél moře je dovolená na Kerkyře oblíbená mezi romantiky. Nebo si můžete rovnou zajet na krátký výlet do hlavního města. Město Korfu, též někdy nazývané Kerkyra, má krásnou starou část, která prý patří k jedněm z nejkrásnějších v celém Řecku. Kdo se již někdy vypraví na dovolenou na Kerkyru, rozhodně by se měl zajet do Kerkyry alespoň na jeden den podívat. Město nabízí mnoho pozoruhodností a zajímavostí. A určitě stojí za to koupit si nějaký malý suvenýr, výrobek uměleckých řemeslníků, který bude ještě dlouho připomínat vaši letní dovolenou.

Kam jinam v Řecku na dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Korfu

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Korfu, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute ostrov Korfu. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce na Korfu jsou prezentovány v sekci ostrov Korfu first minute.