-

Dovolená Agios Fokas - hotely

Dimitra Beach Resort

Náhled objektu Dimitra Beach Resort, Agios Fokas, ostrov Kos, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Agios Fokas a na ubytování v hotelu Dimitra Beach Resort budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Kosu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Michelangelo Resort & Spa

Náhled objektu Michelangelo Resort & Spa, Agios Fokas, ostrov Kos, Řecko
Turisty vyhledávaný Hotel Michelangelo Resort & Spa je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Agios Fokas prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Kosu příjemný čas relaxace

Dovolená Agios Fokas - informace

Agios Fokas je malým prázdninovým letoviskem na nejvýchodnějším výběžku ostrova Kos, ležícím ve vzdálenosti asi 5 kilometrů od stejnojmenného hlavního města ostrova. Protože mezinárodní letiště na ostrově Kos leží zhruba uprostřed ostrova a silnice, spojující toto letiště s Agios Fokas, kopíruje severní pobřeží ostrova, je třeba jak při příletu, tak při odletu počítat s téměř tři čtvrtě hodiny trvajícím transferem.

Dovolená Agios Fokas - fotografie

Vesnička Agios Fokas by se dala charakterizovat jako čilá a i když rozhodně nepatří k největším letoviskům na ostrově, je o ubytování v Agios Fokas značný zájem. Atraktivitu obce zvyšují zdejší horké minerální prameny, které jsou jímány do přírodního bazénu. Vyvěrající horká voda dosahuje teploty přes 50 stupňů Celsia a protože jde o ohřátou mořskou vodu, je slaná.

I když jsou zdejší termální prameny zejména pro starší ročníky důvodem, proč strávit svou letní dovolenou právě v Agios Fokas, nejvíce turistů cestuje do tohoto letoviska kvůli zdejší pláži. Pláž lemuje prakticky celé Agios Fokas. Protože se jedná o menší letovisko, není tak dobře turisticky vybavená jako ve známějších prázdninových resortech na ostrově. Její velkorysé rozměry, délka přes jeden kilometr a šířka 20 až 50 metrů podle místa, ji však předurčují k tomu, že ani uprostřed nejvyšší turistické sezóny nebývá nijak přeplněná. Zejména se vzrůstající vzdáleností od centra Agios Fokas bývá prakticky poloprázdná a každý z turistů si tady najde své místečko, kde se bude moci plně oddávat koupání v průzračně čisté a příjemně prohřáté vodě v moři.

Dovolená Agios Fokas - fotografie

Na některých místech pláže v Agios Fokas je možné zapůjčit si lehátka a slunečníky a pochopitelně nechybí možnost věnovat se nejrůznějším vodním a plážovým sportům. Povrch pláže v Agios Fokas tvoří nejčastěji jemný písek nebo oblázky a vstup do vody ze zdejší pláže je mírný. I proto je dovolená v Agios Fokas oblíbená mezi rodinami s malými dětmi, protože rodiče se nemusejí obávat nechat své děti cachtat ve vyhřátém moři samotné.

Kdo by chtěl poznat něco více z ostrova Kos, než jen bezprostřední okolí Agios Fokas, může se vydat na výlet kupříkladu do nedalekého hlavního města Kos a nebo na návštěvu známého Asklepionu. Asklepion leží ve vzdálenosti asi 7 kilometrů vzdušnou čarou od Agios Fokas, ale vzhledem k pobřežní silnici je třeba počítat s asi půl hodinu trvající cestou.

Kam jinam na Kosu na dovolenou?

Agios Fokas není jediným místem, kde se dá prožít na Kosu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Kardamena, Kefalos, Lambi, Marmari, Mastichari, město Kos, Psalidi, Tigaki.

Další sekce katalogu Agios Fokas, ostrov Kos

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Agios Fokas, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Agios Fokas. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska Agios Fokas jsou prezentovány v sekci Agios Fokas first minute.