-

Dovolená Achlia - hotely

Achlia

Náhled objektu Achlia, Achlia, ostrov Kréta, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Achlia a na ubytování v aparthotelu Achlia budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Achlia - informace

Achlia je malým letoviskem na jižním pobřeží největšího z řeckých ostrovů Kréty, které se vyznačuje svým skalnatým charakterem a okolí prázdninového střediska Achlia není z pohledu geomorfologie žádnou výjimkou. Z obce Achlia je to asi 15 kilometrů západním směrem do známého prázdninového střediska na jižním pobřeží ostrova Ierapetra. Z Heraklionu je to na ubytování v obci Achlia asi 150 kilometrů a tak je potřeba počítat při příletu i odletu s poměrně dlouhým transferem.

Dovolená Achlia - fotografie

Poněkud komplikovaná doprava z letiště je ovšem bohatě vyvážená klidem a pohodou, která v letovisku Achlia panuje i během hlavní turistické sezóny. Achlia vlastně není typickou krétskou obcí jako takovou, ale dalo by se říci, že jde spíše o malou a příjemnou hotelovou vesničku.

Vzhledem k charakteru pobřeží v okolí prázdninového střediska Achlia (a vlastně by se dalo říci že i celého jižního krétského pobřeží, jež je omýváno vodami Středozemního moře) tady jeho návštěvníci nemohu očekávat dlouhé a písečné pláže tak, jako je tomu na severním pobřeží Kréty. Proto cestu na jih do oblasti Achlia a podobných středisek volí zejména turisté, kteří nevyhledávají rušná dovolenková letoviska, ale naopak si chtějí užívat pohody a klidu v malých a nijak frekventovaných prázdninových střediscích.

Dovolená Achlia - fotografie

Pláží se v okolí obce Achlia nalézá hned několik, ovšem jde o spíše malé pláže, vyplňující mezery mezi všudypřítomnými skalami. Vstup do vody z místních pláží je pozvolný a dovolená tak bude vyhovovat i rodinám s dětmi.

A ačkoliv se v případě obce Achlia jedná o malé letovisko, turisté zde mají k dispozici nezbytnou infrastrukturu. Po setmění mohou zajít posedět do některé z taveren nebo si dát něco dobrého k jídlu v jedné ze zdejších restaurací.

Letní dovolená u moře v Řecku v Achlii, přestože se nejedná o turisticky exponované letovisko, bude vyhovovat i turistům, co se chtějí bavit, neboť v nedaleké Ierapetře jsou k dispozici nejrůznější zábavní podniky a noční kluby. Ierapetra je vzdálena jen asi 15 kilometrů a cesta trvá pouze něco málo přes 20 minut.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?

Další sekce katalogu Achlia, ostrov Kréta

Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska Achlia jsou prezentovány v sekci Achlia first minute.