-

Dovolená Achlia - hotely

Achlia

Náhled objektu Achlia, Achlia, ostrov Kréta, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Achlia a na ubytování v aparthotelu Achlia budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Achlia - informace

Achlia je malým letoviskem na jižním pobřeží největšího z řeckých ostrovů Kréty, které se vyznačuje svým skalnatým charakterem a okolí prázdninového střediska Achlia není z pohledu geomorfologie žádnou výjimkou. Z obce Achlia je to asi 15 kilometrů západním směrem do známého prázdninového střediska na jižním pobřeží ostrova Ierapetra. Z Heraklionu je to na ubytování v obci Achlia asi 150 kilometrů a tak je potřeba počítat při příletu i odletu s poměrně dlouhým transferem.

Dovolená Achlia - fotografie

Poněkud komplikovaná doprava z letiště je ovšem bohatě vyvážená klidem a pohodou, která v letovisku Achlia panuje i během hlavní turistické sezóny. Achlia vlastně není typickou krétskou obcí jako takovou, ale dalo by se říci, že jde spíše o malou a příjemnou hotelovou vesničku.

Vzhledem k charakteru pobřeží v okolí prázdninového střediska Achlia (a vlastně by se dalo říci že i celého jižního krétského pobřeží, jež je omýváno vodami Středozemního moře) tady jeho návštěvníci nemohu očekávat dlouhé a písečné pláže tak, jako je tomu na severním pobřeží Kréty. Proto cestu na jih do oblasti Achlia a podobných středisek volí zejména turisté, kteří nevyhledávají rušná dovolenková letoviska, ale naopak si chtějí užívat pohody a klidu v malých a nijak frekventovaných prázdninových střediscích.

Dovolená Achlia - fotografie

Pláží se v okolí obce Achlia nalézá hned několik, ovšem jde o spíše malé pláže, vyplňující mezery mezi všudypřítomnými skalami. Vstup do vody z místních pláží je pozvolný a dovolená tak bude vyhovovat i rodinám s dětmi.

A ačkoliv se v případě obce Achlia jedná o malé letovisko, turisté zde mají k dispozici nezbytnou infrastrukturu. Po setmění mohou zajít posedět do některé z taveren nebo si dát něco dobrého k jídlu v jedné ze zdejších restaurací.

Letní dovolená u moře v Řecku v Achlii, přestože se nejedná o turisticky exponované letovisko, bude vyhovovat i turistům, co se chtějí bavit, neboť v nedaleké Ierapetře jsou k dispozici nejrůznější zábavní podniky a noční kluby. Ierapetra je vzdálena jen asi 15 kilometrů a cesta trvá pouze něco málo přes 20 minut.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?

Další sekce katalogu Achlia, ostrov Kréta

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Achlia, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Achlia.