-

Dovolená Almyrida - hotely

Almyrida Beach

Náhled objektu Almyrida Beach, Almyrida, ostrov Kréta, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Almyrida a na ubytování v hotelu Almyrida Beach budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Almyrida - informace

Almyrida je jedním z mnoha menších prázdninových letovisek na severním pobřeží Kréty, největšího a současně nejjižněji ležícího ostrova Řecka. Leží asi 15 kilometrů východním směrem od města Chania na břehu malého zálivu.

Dovolená Almyrida - fotografie

Ústředním místem vesničky Almyrida je písečná pláž tvaru půlměsíce, jež je lemovaná hned několika kavárnami a restauracemi. Vzhledem ke skutečnosti, že nejde o nijak velké a tím pádem ani frekventované prázdninové středisko, dovolená v oblasti Almyrida bude vyhovovat zejména turistům, kteří si chtějí během pobytu na Krétě užívat především klidu a pohody.

Nabídka ubytovacích možností ve středisku Almyrida sice není tak široká jako ve větších a známějších letoviscích, nicméně ani tady nechybí obvyklá turistická vybavenost. Dokonce je tady v provozu i potápěčská základna a na dovolenou sem tak často přijíždějí i milovníci přístrojového potápění.

Dovolená Almyrida - fotografie

Celková délka pláže v prázdninovém středisku Almyrida dosahuje téměř dvou kilometrů a podobně jako v dalších turistických resortech na severním pobřeží Kréty je i z této je vstup do moře velmi pozvolný. Pláž je tudíž vhodná pro koupání i méně zdatných plavců či k pobytu rodin s malými dětmi. Aktivní jedinci mohou na pláži vyzkoušet celou řadu vodních sportů a dalších aktivit, k nimž patří kupříkladu jízda na vodním skútru, vodních lyžích nebo windsurfing.

Protože Almyrida leží jen kousek od Chanie, je vhodná též pro turisty, kteří během své dovolené chtějí poznat i něco ze západní části Kréty. Vedle Chanie coby výletního místa bývá turistům doporučován i výlet na ostrov Karga, který leží jen asi 300 metrů od pobřeží nedaleko samotného letoviska. Almyrida leží jen asi 3 kilometry východně od městečka Kalyves a tak pokud by turistům v Almyridě něco z dovolenkové infrastruktury chybělo, dá se předpokládat, že to najdou právě v Kalyves.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?