-

Dovolená Matala - hotely

Fragiskos

Náhled objektu Fragiskos, Matala, ostrov Kréta, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Matala a na ubytování v hotelu Fragiskos budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Matala Bay

Náhled objektu Matala Bay, Matala, ostrov Kréta, Řecko
Vybavení:
Turisty vyhledávaný Hotel Matala Bay je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Matala prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Krétě příjemný čas relaxace

Zafiria

Náhled objektu Zafiria, Matala, ostrov Kréta, Řecko
Vybavení:
Využijte aktuální možnosti a poleťe na ubytování do hotelu Zafiria, kde si můžete v resortu Matala na Krétě bez omezení užívat skvělého času plného slunce, příjemně vyhřátého moře, rozpálených páží a především spousty pohody a odpočinku

Dovolená Matala - informace

Prázdninové středisko Matala se nalézá na jižním pobřeží Kréty ve vzdálenosti necelých 80 kilometrů od Heraklionu. Ti z turistů, kteří ostrov Kréta trochu znají, budou určitě vědět, že právě ve vesničce Matala se nachází jedna z nejhezčích pláží, které jsou turistům na ostrově Kréta k dispozici. Zajímavostí této pláže je její severní okraj, kde je pláž zakončena skálou s celou řadou jeskyní. Jde o místo, které se stalo jakýmsi symbolem ostrova Kréta, a jeho fotografie jsou k nalezení na četných propagačních materiálech o Krétě.

Dovolená Matala - fotografie

Jen asi kilometr severně od obce Matala se rozkládá letovisko Kalamaki, které je známé svou dlouhou písečnou pláží, a dále na sever se nalézá další z oblíbených turistických letovisek na Krétě Agia Galini. Z letiště do Heraklionu je to z ubytování v oblasti Matala asi 50 kilometrů, a tak musejí turisté počítat s více než hodinou trvajícím transferem. Heraklion je také oblíbeným výletním místem turistů, kteří tráví svou dovolenou v obci Matala či jejím okolí. Podobně je na tom i 50 kilometrů vzdálený Rethymnon.

Skály jsou vůbec osudem vesničky Matala. Ze severu i jihu omezují výstavbu dalších hotelových komplexů a tak se dá předpokládat, že i do budoucna bude Matala klidnou vesničkou. Protože ale matalské skály patří k jakýmsi ikonám Kréty, tak i když nabídka ubytování přímo v letovisku Matala není nijak široká, často sem přijíždějí na výlety turisté, kteří bydlí v jiných částech ostrova. Může se proto stát, že zdejší 250 metrů dlouhá a v některých místech až 50 metrů široká pláž, bude hlavně během hlavní sezóny dovolených poměrně rušná.

Dovolená Matala - fotografie

Vstup do moře z pláže v Matale je mírný a tak je tato oblast ideální pro dovolenou rodin s malými dětmi a též pro zatím nepříliš zkušené plavce. Přímo u pláže se nachází celá řada restaurací, taveren, kaváren a dalších podniků, do kterých je možné zajít jen tak posedět a nebo na něco dobrého k jídlu, pokud návštěvníkům pláže letoviska Matala vyhládne.

Matala má za sebou bohatou historii a již v době, kdy na Krétě vzkvétala mínojská civilizace, sloužila jako přístav pro celou oblast dnešního Faistosu. Již zmiňované jeskyně byly do skal vytesány během neolitu a původně sloužily jako pohřebiště. V druhé polovině 20. století pak byla Matala oblíbená mezi příznivci hnutí hippies, jehož členové v těchto jeskyních též nějakou dobu pobývali.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?

Další sekce katalogu Matala, ostrov Kréta

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Matala, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Matala.