-

Dovolená ostrov Mykonos

Agios Stefanos (Mykonos)

Přístav Agios Stefanos leží nedaleko hlavního města Mykonos a jde o dobře vybavené prázdninové středisko bez nadměrného turistického ruchu.

Glastros

Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Glastros a sami se přesvědčte, proč je dovolená na Mykonosu v Řecku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Kalafatis

Dovolená Kalafatis - ilustrační foto
Vesnička Kalafatis v jihovýchodní části ostrova Mykonu se může pyšnit více než půl kilometru dlouhou pláží s mírným vstupem do moře a tak je tu letní dovolená ideální pro rodiny s dětmi.

Město Mykonos

Dovolená v hlavním městě Mykonos bude maximálně vyhovovat turistům, kteří u moře hledají zábavu nejen přes den, ale i po setmění, neboť je zde k dispozici celá řada zábavních podniků.

Ornos

Letní dovolená u moře v letovisku Ornos je unikátní už jen tím, že resort nabízí dvě prostorné písečné pláže na opačných koncích městečka.

Dovolená ostrov Mykonos - informace

Letní dovolená na Mykonosu

Dovolená ostrov Mykonos - fotografie

Dovolená na ostrově Mykonos se pomalu profiluje jako možnost, jak strávit krásný čas odpočinku a relaxace na jednom z klasických řeckých ostrovů hlavně pro movitější klientelu. Mykonos je totiž až neuvěřitelně krásný a zdejší letoviska poskytují svým návštěvníkům služby na nejvyšší úrovni. Ty samozřejmě něco stojí a tak je dovolená na ostrově Mykonos vhodná hlavně pro ty z turistů, kteří si neváhají za kvalitní služby připlatit.

Mykonos mám své vlastní mezinárodní letiště, ovšem vzhledem k atraktivitě zdejších letovisek je velmi častým způsobem, jakým pro hlavně bohatší klienty a návštěvníky tohoto ostrova dovolená začíná, připlutí buď do nejdůležitějšího přístavu na ostrově v městečku Agios Stefanos, nebo do některého z mnoha přístavu podél pobřeží, které byly přizpůsobeny ke kotvení luxusních jachet a člunů.

Dovolená ostrov Mykonos - fotografie

Řecký ostrov Mykonos je již delší dobu jedním z nejatraktivnějších ostrovů Kykladského souostroví. A i když zabírá plochu jen necelých 90 kilometrů čtverečních, je mezi turisty velmi oblíbený. Dovolená v jeho prázdninových střediscích je vyhlášená kupříkladu v komunitě lesbiček a gayů a podle zajímavostí ostrova se mu někdy přezdívá ostrov větrných mlýnů nebo také ostrov pelikánů podle vodních ptáků, kteří zde v hojném množství hnízdí.

Letní dovolená na Mykonosu se bude líbit též turistům, kteří se rádi baví ne jen přes den, ale i v nočních hodinách. Ve známých letoviscích na ostrově je vedle celé řady restaurací a taveren, jež zvou kolemjdoucí na pokrmy z chutné a zdravé středomořské kuchyně, v provozu též množství barů, nočních klubů a diskoték, které zavírají až pozdě nad ránem a postarají se během noci o dostatek zábavy pro všechny, pro které dovolená nekončí se západem slunce.

Dovolená ostrov Mykonos - fotografie

O tom, že dovolená na Mykonosu patří k jednomu z nejlepších způsobů, jak strávit dovolenou na některém z ostrovů v Egejském moři, svědčí i skutečnost, že vedle mnoha ubytovací zařízení, ať jde již o luxusní a plně vybavené hotely, nebo také rodinné penziony, které nabízejí své služby za daleko přijatelnější ceny, si zde postavili svá letní sídla nejen zahraniční celebrity, ale také samotní bohatí Řekové.

Pobřeží a pláže ostrova Mykonos

Ostrov je z velké části hornatý a převážně vyprahlý a kamenitý. To je charakteristickým znakem prakticky všech ostrovů v Egejském moři, které trpí nedostatkem vláhy během letního období. O co však bylo ochuzeno vnitrozemí ostrova, to Mykonos kompenzuje svým členitým a nádherným pobřežím. To je lemováno malými a velkými zálivy a zátokami, z nichž se ve velké většině nacházejí krásné pláže. Na nich mají koupající se turisté často dostatek prostoru sami pro sebe.

Pláže na ostrově Mykonos jsou samozřejmě turisty využívány nejčastěji ke koupání, ovšem vzhledem k orientaci některých letovisek na noční zábavu a bujaré párty se na mnohých z nich konají i diskotéky pod širým nebem či jiné zábavní akce. Ty nejhezčí pláže ostrova Mykonos se nacházejí podél jižního pobřeží a jsou převážně písčité.

Protože na ostrov jezdí velmi často majetní turisté, kteří vyžadují, aby jejich dovolená měla veškerý komfort, většina zdejších pláží nabízí široké spektrum služeb pro své návštěvníky. Nechybí obvyklá turistická infrastruktura v podobě sprch se sladkou vodou, toalet a převlékacích kabin. Návštěvníci pláží se na nich mohou věnovat celé řadě nejrůznějších vodních sportů a nechybí půjčovny náčiní pro jízdu na vodních lyžích, skůtrech a další činnosti. Aktivní jedinci si mohou na plážích zahrát třeba beachvolejbal nebo se věnovat jiným plážovým sportům.

K nejznámějším plážím ostrova patří pláže v jeho jižní části, kolem letovisek Psarrou, Platis Gialos a Elia. V komunitě homosexuálů je pak vyhlášená pláž Super Paradise, která je situována v malém zálivu mezi letovisky Eelia a Platis Gialos. Všechny pláže v této oblasti ostrova Mykonos jsou většinou jen několik stovek metrů dlouhé, s písečným povrchem a mírným vstupem do vody. To je důvodem, proč je dovolená na těchto plážích vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Plážím nechybím stánky s rychlým občerstvením a další turistické zázemí.

Jednou z nejdelších pláží na ostrově je písečná pláž Kalo Livadi letovisky Elia a Kalafati. Ta má na délku téměř půl kilometru a je turisticky velmi oblíbená. To ovšem současně znamená, že občas bývá v nejvyšší sezóně poměrně obsazená.

Mezi turisticky exponovanými plážemi se však dají najít i pláže, které zatím nemají žádné luxusní vybavení a turisté si na nich mohou použít velmi dobré koupání. K nim patří například Agia Anna nedaleko známé pláže Paradise, a stejně tak Agios Ioannis, jež se nachází v západní části ostrova.

Kdo preferuje koupání prakticky na opuštěné pláži, i na ostrově Mykonos je takovou možné najít. Jmenuje se Agios Sostis, leží na severu ostrova a kromě jedné taverny se u ní nenachází žádné hotely ani podobné stavby. Na délku měří asi 200 metrů a i uprostřed léta bývá poloprázdná.

Zajímavosti Mykonosu

I když je koupání a slunění se na zdejších plážích mezi návštěvníky ostrova nejoblíbenější činností a kvůli ní je dovolená na Mykonosu tak žádaná, spousta turistů nechce strávit celý pobyt v cizí zemi pouze v nejbližším okolí jejich hotelu. Takovým turistům bývá doporučována návštěva hlavního města ostrova, které se jmenuje stejně jako ostrov sám, Mykonos.

Město Mykonos je dnes centrem veškerého dění na ostrově a nachází se v zálivu při jeho západním pobřeží. I když nebyl ostrov Mykonos historicky tak významný, z minulosti se zde zachovaly úzké a klikaté uličky, které jsou lemovány krychlovými bílými domky. Městečko je plné malých a malebných náměstíček, kde se nachází spousta restaurací, tavernen, kaváren, barů a dalších podniků, zvoucích k návštěvě či posezení. Nechybí samozřejmě celá řada obchodů a obchůdků s nejrůznějším zbožím od potravin počínaje přes suvenýry až po oblečení.

Díky příznivým povětrnostním podmínkám je dovolená na Mykonosu atraktivní také pro příznivce plachtařských sportů, jako je windsurfing, kiting a podobné, neboť tady fouká poměrně silný a hlavně konstantní vítr.

Asi dva kilometry západně od Mykonosu se nachází malý ostrůvek Delos. Ten byl v historii velmi významným a turisté, zajímající se o historii a kulturu starého Řecka, by určitě neměli návštěvu Delosu vynechat. Nachází se zde známé archeologické muzeum a dovolená se tady bude líbit zájemcům o antické Řecko.

Kam jinam v Řecku na dovolenou?