-

Dovolená Bulharsko letecky

Jižní pobřeží (Burgas a okolí)

Bulharské jižní pobřeží, jehož centrem je Burgas, je mezi turisty známé zejména svými letovisky Kiten, Achtopol, Lozenec a Slunečné pobřeží. Ve srovnání se zbytkem Bulharska je dovolená v této oblasti klidnější a pohodovější, neboť masová turistika se tady zatím tolik neprosazuje.

Severní pobřeží (Varna a okolí)

Dovolená v severní části bulharského pobřeží Černého moře se bude líbit zejména těm z turistů, kteří si potrpí na luxus, a chtějí v Bulharsku bydlet v moderních hotelích a dalších ubytovacích zařízeních.

Dovolená Bulharsko - informace

Bulharsko, které leží v jižní části Evropy na východním pobřeží Balkánského poloostrova, je velmi oblíbenou turistickou destinací, která svým návštěvníkům nabízí od všeho trochu. Hlavním důvodem, proč je dovolená v Bulharsku oblíbená již po několik desetiletí, jsou jeho krásné písečné pláže, příjemně prohřáté vody Černého moře, vysoké hory ve vnitrozemí, četné historické památky a také s nezvyklou péčí udržované zvyky a tradice.

Dovolená Bulharsko - fotografie

V průběhu posledních několika dekád zlepšilo Bulharsko kvalitu poskytovaných služeb, ať už jde o ubytování, stravování či dalších služeb, souvisejících s cestováním, a dovolená v bulharských prázdninových střediscích v důsledku těchto opatření nejen mezi turisty z České republiky nabírá na popularitě.

Dovolená a Bulharsko je pro většinu turistů synonymem pobytu v některém ze mnoha prázdninových letovisek u Černého moře. Černomořské pobřeží je také turisticky nejnavštěvovanější oblastí v celém Bulharsku. Podél černomořský břehů se nacházejí velice známá letoviska, k nimž patří například Slunečné pobřeží, Zlaté Písky, Nesebar, Primorsko, Sozopol, Kiten a další. Díky vzrůstající kvalitě služeb, spojených s cestováním, míří do zdejších ubytovacích zařízení nejen turisté z bývalého východního bloku, pro které je dovolená v Bulharsku jakousi tradicí, ale také návštěvníci ze západní Evropy.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Černomořská letoviska mají svým návštěvníkům určitě co nabídnout a dovolená strávená v nich bude vždy pestrá a plná překvapení. Pobřeží Černého moře v Bulharsku dosahuje délky téměř čtyř set kilometrů a ve většině je lemují dlouhé písečné pláže se zlatavým pískem, které do černomořských vod klesají jen pozvolna. Bulharsko je tedy dovolenkovou oblastí, ideální k rodinné dovolené, neboť rodiče se nemusejí bát nechat své děti skotačit v moři samotné. Černomořské pobřeží je také skvělým místem k provozování nejrůznějších vodních sportů, ke kterým patří kupříkladu jízda na vodních lyžích či skútrech, windsurfing, let na padáku taženém motorovým člunem a další aktivity.

Podnebí v Bulharsku je k pobytům u moře příznivé a dovolená na Černomořské pobřeží je podobná dovolené v letoviscích podél Středozemního moře. Bulharsko má poměrně dlouhá léta, s příjemnými teplotami, a srážek je jen minimum. Během hlavních prázdnin teploty vzduchu kolísají mezi dvaceti až třiceti stupni Celsia a teplota Černého moře se obvykle pohybuje okolo osmadvaceti stupňů. Počasí v létě je stálé a dovolená návštěvníkům černomořských letovisek jen zřídkakdy proprší.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Protože je nabídka možností ubytování podél břehů Černého moře tak široká, dovolená se bude v Bulharsku líbit jak milovníkům živých letovisek, kteří rádi tráví čas volna v luxusních hotelových komplexech a zábava pro ně nekončí se setměním, tak také těm, co si chtějí užívat klidu a pohody v malých letoviscích či zapadlých rybářských vesničkách a jejich dovolená je hlavně o poznávání původní historie a kultury navštívené země. Bulharsko je navíc pro turisty atraktivní i svými příznivými cenami.

Známá letoviska, jako jsou Slunečné pobřeží nebo Zlaté Písky, tvoří z velké části rozsáhlé hotelové komplexy. Některé byly postaveny teprve nedávno, jiné jsou sice již letité, ovšem moderně zrekonstruované. Všechny ovšem poskytující svým hostům veškerý komfort a v jejich blízkosti nechybí pestrá nabídka možnosti stravování či zábavy. Turisté mají možnost navštívit celou řadu restaurací a kaváren, aby ochutnali něco lahodného z vyhlášené balkánské kuchyně, a stejně tak s přicházející nocí otvírají bary, kluby, diskotéky a další zábavní podniky, kterými je Bulharsko známé a které zavírají až nad ránem.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Méně známá letoviska či hotely a penziony stranou hlavního turistického ruchu pak nabízejí svým hostům možnost strávit dovolenou v naprosto odlišném prostředí a poznat původní Bulharsko. Ti pak mohou trávit svůj čas v odlehlých zátokách, vtěsnaných mezi skalami, a užívat si během koupání a opalování dostatku soukromí.

Černomořské pobřeží však není jediným důvodem, proč patří dovolená v Bulharsku během léta k velmi oblíbeným. Málokdo ví, že Bulharsko je v pořadí čtvrtou zemí na světě s nejvíce památkami, zapsanými na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je tedy zřejmé, že zájemci o poznávání historie Bulharska se zde budou cítit jako v ráji, neboť prakticky v každém koutku této rozlehlé země je něco zajímavého k vidění.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Dovolená v bulharských letoviscích je také oblíbená mezi příznivci pěší turistiky, neboť vnitrozemí této balkánské země je hlavně hornaté. Bulharsko protíná pohoří Stará Planina, které je vlastně východním okrajem Karpat. To se táhne od hranice se Srbskem v délce téměř pěti set kilometrů prakticky až k Černému moři.

Letní dovolená u moře v Bulharsku znamená pro většinu turistů, kteří již někdy Bulharsko a jeho letoviska navštívili, pobyt v nejznámějším z černomořských prázdninových středisek Zlatých Píscích. Zlaté Písky se nacházejí necelých 30 kilometrů severně od Varny, která je významným přístavním městem a současně zde bylo vybudováno mezinárodní letiště.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Jak již název napovídá, největší devizou letoviska Zlaté Písky jsou zdejší pláže. Těch je v okolí obce hned několik a jejich celková délka se blíží čtyřem kilometrům. Pro svou jedinečnou barvu a čisté moře jsou často zařazovány mezi jedny z nejhezčích evropských pláží a dostaly Bulharsko do povědomí turistů z celé Evropy.

Letní dovolená na Zlatých píscích je velmi vhodná pro rodiny s dětmi, neboť zdejší pláže jsou turisticky dobře vybavené a nechybí sprchy, toalety, převlékací kabiny, stánky s rychlým občerstvením a půjčovny náčiní na nejrůznější plážové a vodní sporty. Vstup do moře je jen mírný a vhodný ke koupání dětí i neplavců. Zdejší pláže často dosahují šířky více než 100 metrů a díky své rozlehlosti bývají i během nejvyšší sezóny jen zřídkakdy přeplněné.

Největším bulharským letoviskem u Černého moře je Slunečné pobřeží. To se nachází asi 40 kilometrů severním směrem od Burgasu, dalšího přístavního města a současně místa, kde je v provozu mezinárodní letiště, a zdejší pláže se táhnou od malého městečka Svatý Vlas až k historickému Nesebaru.

O tom, že Slunečné pobřeží je skutečně rozsáhlá oblast pro letní dovolenou u moře i na takovou zemi, jakou je Bulharsko, svědčí i počet zdejších hotelů. Turisté, přilétající strávit letní dovolenou na Slunečné pobřeží, mají možnost vybírat téměř z tisícovky hotelů, přičemž většina z nich byla buď nově zrekonstruována a modernizována, nebo postavena teprve nedávno.

Dovolená na Slunečném pobřeží se bude také určitě líbit příznivcům zábavy a nočního života, protože podél pobřeží budou mít dispozici spoustu klubů, diskoték a barů s živou hudbou, v nichž se mohou bavit až do rána. Často tady bývají také pořádány nejrůznější akce a párty pod širým nebem přímo na plážích, kterými je Bulharsko také známé.

Z menších černomořský letovisek je nejznámější asi Primorsko, které se rozkládá na malebném poloostrově ve vzdálenosti necelých šedesáti kilometrů jižním směrem od Burgasu. Primorsko mezi turisty proslavily hlavně jeho čisté pláže, které se od historického centra městečka táhnou jak severním, tak také jižním směrem.

Zajímavostí Primorska z pohledu českých turistů je jeho orientace právě na návštěvníky z České republiky. Kromě takových příjemných detailů, jakými jsou jídelní lístky v češtině či možnost dostání českých tiskovin, je zde také otevřeno české informační centrum.

Mezi další oblíbená bulharská letoviska patří kupříkladu Albena, která leží asi 40 kilometrů severně od Varny a turisté se tady mohou koupat na jedné z nejhezčích pláží v celé Evropě. Ta je velmi prostorná, do moře se svažuje jen skutečně pozvolna a povrch tvoří čistý bílý. Letní dovolená v Albeně se tak bude líbit i rodinám s dětmi a neplavcům. Zdejší většinou luxusní hotely byly vybudovány nedaleko pláže a pokud jsou od moře dále, bývají vkusně zasazeny do parků a dalších zelených ploch.

K zatím ne příliš známým prázdninovým střediskům v Bulharsku patří Černomorec. Ten leží na jižní straně Burgaského zálivu, asi 20 kilometrů od přístavního města Burgas. Jde o nevelké letovisko na malém poloostrově, jehož členité pobřeží skrývá hned několik písečných pláží. Dovolená v Černomorci bude vyhovovat hlavně turistům, kteří vyžadují během pobytu v cizí zemi především klid.

Asi 5 kilometrů jihovýchodním směrem od Černomorce leží na malém poloostrově město Sozopol. To bylo dříve důležitým a strategickým přístavem pro celé Bulharsko a dnes se proměnilo v příjemné prázdninové středisko. Turisté zde mají možnost koupat se na několika východně orientovaných písečných pláží a díky své blízkosti k Burgasu je dovolená v Sozopolu oblíbená i kvůli krátkému transferu z letiště.

Letní dovolená v letovisku Kiten se pak bude líbit vyznavačům pěší a horské turistiky. Letovisko je totiž situováno v Kitenském zálivu a patří k nejhezčím místům bulharského černomořského pobřeží. Zdejší pláže jsou většinou písčito - oblázkové a situované ve skalnatých zálivech. Voda v moři je díky absenci písku velmi čistá a turisté zde mohou kombinovat pobyt na zdejších plážích s tůrami či nenáročnými výlety do nedalekého pohoří Strandža.

Doplňující informace k dovolené v Bulharsku

Bulharsko objevili turisté již dávno. Jeho krásné písečné pláže, malebná městečka se spoustou historických památek a čisté moře lákají každoročně návštěvníky aby zde strávili příjemnou dovolenou. Mezi nejvyhledávanější letoviska na bulharském pobřeží patří: Primorsko, Slunečné pobřeží, Zlaté písky a Nessebar. V každém z nich si turisté najdou to své a budou se zde cítit příjemně. Pokud chcete získat více cenných rad a tipů co všechno zde můžete zažít a vidět, podívejte se na stránky věnované informacím o Bulharsku.

Počasí v Bulharsku je ovlivněno mnoha klimatickými podmínkami. Na severu panuje vnitrozemské klima s teplými léty a chladnějšími zimami a ve vyšších polohách (od 1000 m) jsou velmi nízké teploty. Kdežto oblast Černomoří patří do středomořského podnebí. Teplá suchá léta jsou toho důkazem. Proto pokud se chystáte vyrazit do Bulharska na dovolenou, měli byste vybírat letní měsíce. Jak vysoko se pohybují teploty v těchto dnech můžete zjistit v aktuální předpovědi počasí pro Bulharsko.

Mnoho turistů touží poznat krásy místa kde se nacházejí trochu z jiného pohledu. Pro ně se začaly pořádat poznávací zájezdy do Bulharska. Procházet se po pohoří Pirin, navštívit bulharské národní parky, ale také poznávat okolí této destinace jsou zážitky, za kterými sem návštěvníci každoročně přijíždějí.

Další sekce katalogu Bulharsko

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Bulharsku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Bulharsko. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Bulharska jsou prezentovány v sekci Bulharsko first minute.