-

Last minute ostrov Korfu

Agios Georgios (jih)

Na last minute pobyty do letoviska Agios Georgios v jižní části Korfu často cestuji rodiny s dětmi kvůli místním písečným plážím s mírným vstupem do moře.

Agios Georgios Pagon

Užijte si u moře v prázdninovém středisku Agios Georgios Pagon příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Korfu v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Agios Gordios

Pobyty s last minute slevami v letovisko Agios Gordios se budou líbit všem, kdo si chtějí v západním Řecku užít sluníčka, čistého moře a samozřejmě též klidu a pohody.

Agios Ioannis Peristeron

Vesnička Agios Ioannis Peristeron je malým letoviskem na východním pobřeží Korfu, kam cestují turisté ze všech koutů světa na last minute zájezdy již několik desetiletí.

Agios Spyridon

I když není Agios Spyridon v severní části Korfu největším letoviskem, last minute dovolená je tady velmi žádaná kvůli příjemnému prostředí a možnosti dokonalého odpočinku.

Acharavi

Last minute pobyty v Acharavi jsou oblíbené mezi turisty zejména pro zdejší písčitou pláž, která se táhne od východu k západu v délce více než pěti kilometrů.

Almyros

Last minute Almyros - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na Korfu v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Almyros v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Barbati

Na dovolenou se slevami na poslední chvíli přilétají do Barbati turisté hlavně kvůli zdejší krásné oblázkové pláži a samozřejmě i čisté vodě a příjemně prohřáté vodě v moři.

Benitses

Podobně jako v dalších letoviscích nejen na Korfu, i v městečku Benitses se mohou jeho návštěvníci užívat last minute dovolenou na pláži, která byla oceněna Modrou vlajkou.

Dassia

Protože Dassia patří k prázdninovým střediskům na řeckém ostrově Korfu, která po setmění neusínají, bude se tady last moment dovolená zamlouvat hlavně mladším ročníkům.

Ermones

Last minute Ermones - ilustrační foto
Zájezdy do Ermones, zakoupené se slevou za rezervaci v poslední minutě, jsou atraktivní zejména pro mladé rodiče, kteří se nemusejí obávat nechat tady své děti cachtat v moři samotné.

Gouvia

Last minute Gouvia - ilustrační foto
Protože je na pláži u letoviska Gouvia možné provozovat nejrůznější vodní sporty a další aktivity, bude tady nejen last moment dovolená vyhovovat především aktivním turistům.

Ipsos

Last minute Ipsos - ilustrační foto
Protože je Ipsos jedním z vůbec nejrušnějších letovisek na celém Korfu, nejen last minute dovolená je tu atraktivní zejména pro mladší ročníky a jedince, co se rádi baví.

Kanoni

Last minute Kanoni - ilustrační foto
Dovolená v poslední minutě na poloostrově Kanoni je turisty oblíbená už jen proto, že není třeba od letiště cestovat nikam daleko a poskytuje veškerý komfort.

Kassiopi

Last minute Kassiopi - ilustrační foto
Na dovolenou s last moment slevami do Kassiopi míří turisté především kvůli několika zdejším plážím, ukrytým v malých zátokách, jež svým návštěvníkům poskytují dostatek soukromí.

Kavos

Last minute Kavos - ilustrační foto
Dovolená se slevami na poslední chvíli v letovisku Kavos je vhodná pro ty jedince, co se chtějí bavit nejen během dne, ale i večer a v noci v celé řadě zábavních podniků.

Kerkyra

Last minute Kerkyra - ilustrační foto
Protože město Kerkyra je hlavním městem Korfu a nachází se tady i mezinárodní letiště, last minute pobyty většiny turistů začínají právě zde.

Lefkimi

Last minute Lefkimi - ilustrační foto
Na pobyty se slevami za rezervaci v poslední minutě do Lefkimi jezdí hlavně turisté, kteří vyžadují dokonalou turistickou infrastrukturu, kterou jim může toto druhé největší město Korfu určitě nabídnout.

Liapades

Last minute Liapades - ilustrační foto
Protože v Liapades se údajně nalézají ty nejhezčí pláže ostrova Korfu, last minute dovolená je tady velmi oblíbená a každoročně tradičně žádaná.

Messonghi

Last minute Messonghi - ilustrační foto
Na dovolenou se slevou na poslední chvíli do Messonghi cestuji často rodiny s dětmi, neboť kromě pláže s jemným pískem je tady pro ty nejmenší spousta možností zábavy.

Moraitika

Last minute Moraitika - ilustrační foto
Moraitika leží nedaleko Messonghi a i tady jsou pobyty s last minute slevami vhodné pro rodinnou dovolenou a zábavu těch nejmenších návštěvníků Korfu.

Nissaki

Last minute Nissaki - ilustrační foto
Nissaki sousedí s rušným letoviskem Barbati a na rozdíl od něj by se tu last moment dovolená dala popsat především jako klidná a pohodová.

Pelekas

Last minute Pelekas - ilustrační foto
Last minute dovolená v městečku Pelekas je ideální pro všechny, kdo si chtějí užívat jak moře a koupání, tak i poznávání historie ostrova Korfu.

Perama

Last minute Perama - ilustrační foto
Perama se rozkládá asi kilometr jižně od letiště a jde o klidné letovisko, ideální pro pohodovou last moment dovolenou celých rodin.

Roda

Last minute Roda - ilustrační foto
Protože je moře v blízkosti letoviska Roda mělké, je tady last minute dovolená vyhledávána hlavně rodinami s malými dětmi a méně zdatnými plavci.

Sidari

Last minute Sidari - ilustrační foto
Last minute dovolená v Sidari, v jednom ve tří nejznámějších letovisek na severu Korfu, patří mezi vůbec nejpopulárnější pobyty na ostrově a turisté sem cestují ze všech koutů Evropy.

Ostrov Korfu last minute - informace

Ostrov Korfu - obecné informace

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Turisté přijíždějí na dovolenou na Korfu, řecky zvaný Kerkyra, již od 40. let minulého století a za tu dobu se stal jedním z nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů vůbec. Hlavně během letních měsíců, kdy vrcholí sezóna last minute dovolených v Řecku, se počet návštěvníků Korfu rapidně zvyšuje. A není se co divit. Kromě skvělého koupání v čistém moři tady zelená příroda a krásné okolí, jež jsou zde skutečně výjimečné, lákají k návštěvě a prozkoumání.

Korfu leží v západní části Řecka a spolu s jižně ležícími ostrovy Paxi, Lefkada, Kefalonia, Ithaka a Zakynthos tvoří takzvané Jónské ostrovy. Kromě cestovního ruchu je pro místní lidi důležitým zdrojem příjmu také zemědělství, a to zejména pěstování oliv, ovoce, koření a vína, a také rybolov.

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Kerkyra vždy byla a i dnes stále ještě je velmi oblíbeným místem pro odpočinek mezi šlechtici a prominenty. Ke šlechtě patřila mimo jiné řecká královská rodina, která tu často trávila letní měsíce. Rakouská císařovna Alžběta, známá spíše pod přezdívkou Sisi, tady dokonce vlastnila letní zámeček Achillion. Později zámeček patřil německému císaři Vilémovi II. a během obou světových válek sloužil jako štáb a nemocnice. Poté z něj bylo vybudováno vůbec první kasino v Řecku, takže turisté trávící na Korfu svou last minute dovolenou si zde mohou zpestřit pobyt na ostrově.

Historie ostrova Korfu

Nejstarší zmínka o Korfu pochází již z dob spisovatele Homéra. Bylo poslední zastávkou Odyssea při jeho zpáteční cestě na rodnou Ithaku, kdy se mu u jeho břehů potopila loď. Patron ostrova, svatý Spyridon, spočívá ve stříbrné rakvi v po něm pojmenovaném kostele ze 16. století. Biskup Spyridon byl rodák z Kypru, který žil ve 3. století a je mu přisuzováno několik zázraků. Zajímavé také je, že Velikonoce se tady slaví jinak než v ostatních částech Řecka. Stalo se tu tradicí rozbíjet již v pátek před svátky porcelán.

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Mezi nejzajímavější pamětihodnosti na ostrově, které můžete v průběhu last minute dovolené na Korfu navštívit, patří například benátská citadela, postavená u přístavu hlavního města Kerkyra. Kromě ní stojí za vidění stará a nová pevnost, stejně jako již zmínený kostel St. Spyridon, který má největší zvonici na ostrově. K dalším památkám patří Ag. Michael a Georgiou nebo kostel Vlahernas. Kerkyra má také řadu archeologických muzeí. Na malém ostrůvku Pontikonisi stojí kostel zasvěcený Panně Marii, který je snad nejvíce fotografovaným místem na Kerkyře. Na útesu vedle slavné pláže Paleokastritsa se nachází klášter ze 13. století, kde jsou vystaveny mimo jiné i kosti velryby.

Mnoho návštěvníků Korfu se vydává na promenádu Liston, která byla vybudována jako kopie pařížské ulice Rue de Rivoli. Pokud chcete zažít kosmopolitní část Korfu, dejte si šálek kávy na nejznámějším náměstí Spianada v Kerkyře. Chcete-li o vaší last minute dovolené na Korfu vidět a poznat všechny krásy ostrova na vlastní oči, je dobré si půjčit auto a získat tím možnost prozkoumat všechna zajímavá místa a pláže. Za návštěvu určitě stojí Sidari, Acharavi, Dassia, Ipsos, Kanál lásky anebo rybářské vesničky Benitses či Moraitika. Za příznivého počasí se pak dá z Kassiopi dohlédnout až na albánské pobřeží.

Co na Korfu

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Na mnoha plážích na Korfu si můžete vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, stejně jako potápění a šnorchlování. V Sidari je pak možné si zajezdit na koni nebo se vydat na tůru na některou z četných turistických stezek. Kerkyra nabízí také 18-jamkové golfové hřiště a zejména ve větších hotelových zařízeních jsou k dispozici tenisové kurty. Rodiny s dětmi se zase o last minute dovolené určitě vydají na návštěvu aquaparku v Gouvii.

Co se týče nočního života, tak ta nejrušnější místa na ostrově Kerkyra se nacházejí v Mandouki (také známý jako Club Meile) a v hlavním městě Kerkyra. Turisté, kteří přijeli na ostrov Korfu za zábavou, by měli směřovat své kroky právě do těchto míst. Zajímavostí Kerkyry je i skutečnost, že se zde natáčela jedna z bondovek. Šlo o epizodu Jen pro tvé oči z roku 1981 s Rogerem Moorem v hlavní roli.

Pláže ostrova Korfu

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Po celém ostrově Korfu se nachází mnoho pláží, které leží ve většině případů mimo obce. Nejznámější pláží je Paleokastritsa, u které prý ztroskotal hrdina Odysseus se svou lodí. Ostrov ale může být pyšný na celou řadu dalších známých pláží, mezi které určitě patří například Sidari, Ermones nebo Kavos. Mnoho krásných pláží má magickou kombinaci zelené krajiny, tyrkysové vody a bílého písku. Pláže na Korfu tak patří k nejlepším v Řecku a mnoho z nich bylo oceněno Modrou vlajkou. Jsou dobře organizované, nabízejí vodní sporty jako je potápění, windsurfing a vodní lyžování a turisté na last minute dovolené si tady budou moci užívat veškerého plážového komfortu.

Pláž Dassia, která se nachází ve stejnojmenném turistickém letovisku, je písčitá a v její bezprostřední blízkosti se nachází mnoho dobrých hotelů a kempu. Poblíž ní pak leží další písečná pláž Dafnila. Nedaleko od města Korfu mají turisté k dispozici pláž Aliki, která nabízí nejrůznější druhy turistických zařízení.

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Známá obec Agios Georgios se nachází asi 20 kilometrů od hlavního města a v jejím okolí leží pláže Malta a Gardenos. Oblíbené letovisko pro last minute dovolenou Agios Gordios s nádhernými scenériemi má stejnojmennou pláž Agios Gordios, která je jednou z nejznámějších na Korfu. Pláž Gouvia pak leží asi 6 kilometrů severně od Kerkyry a kromě všech druhů vodních sportů má také jachetní přístavy, restaurace, bary a kavárny.

Obec Kassiopi, která se rozkládá na severní straně ostrova Kerkyra, má krásnou písčitou pláž a v blízkosti leží také další pláže Avlaki a Kalamionas. Pláž Moraitika se nachází v blízkosti Messonghi. Také Nissaki, ležící severně od hlavního města, má mnoho krásných pláží, které jsou ideální ke koupání. Na severozápadě Korfu, v blízkosti turistického městečka Pelekas, najdete pláž Glyfada. Je to nádherná oblast s bujnou vegetací a borovými lesy. V oblasti Pyrgi je Golden Mile Beach. Jedná se, jak již název napovídá, o obrovskou širokou pláž se zlatým pískem a křišťálově průzračným mořem. I v Acharavi najdete mnoho krásných pláží, za návštěvu stojí například Agios Stefanos, Almyros a Livadakia.

Nezapomeňte v čase vaší dovolené last minute na Korfu také vyzkoušet místní kuchyni, například sofrito. To se připravuje z vařeného masa s mrkví, česnekem a cibulí. Kumquat je zase speciální likér, který se vyrábí z lokálně pěstovaných japonských pomerančů. Typickým suvenýrem z Kerkyry je místní keramika, stejně jako dřevořezby, šperky, koberce, výšivky anebo i místní víno či láhev již zmiňovaného Kumquatu.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Korfu

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Korfu je publikována v sekci dovolená ostrov Korfu. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Korfu jsou k nalezení v sekci ostrov Korfu first minute.