-

Last minute ostrov Korfu

Ostrov Korfu last minute - informace

Ostrov Korfu - obecné informace

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Turisté přijíždějí na dovolenou na Korfu, řecky zvaný Kerkyra, již od 40. let minulého století a za tu dobu se stal jedním z nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů vůbec. Hlavně během letních měsíců, kdy vrcholí sezóna last minute dovolených v Řecku, se počet návštěvníků Korfu rapidně zvyšuje. A není se co divit. Kromě skvělého koupání v čistém moři tady zelená příroda a krásné okolí, jež jsou zde skutečně výjimečné, lákají k návštěvě a prozkoumání.

Korfu leží v západní části Řecka a spolu s jižně ležícími ostrovy Paxi, Lefkada, Kefalonia, Ithaka a Zakynthos tvoří takzvané Jónské ostrovy. Kromě cestovního ruchu je pro místní lidi důležitým zdrojem příjmu také zemědělství, a to zejména pěstování oliv, ovoce, koření a vína, a také rybolov.

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Kerkyra vždy byla a i dnes stále ještě je velmi oblíbeným místem pro odpočinek mezi šlechtici a prominenty. Ke šlechtě patřila mimo jiné řecká královská rodina, která tu často trávila letní měsíce. Rakouská císařovna Alžběta, známá spíše pod přezdívkou Sisi, tady dokonce vlastnila letní zámeček Achillion. Později zámeček patřil německému císaři Vilémovi II. a během obou světových válek sloužil jako štáb a nemocnice. Poté z něj bylo vybudováno vůbec první kasino v Řecku, takže turisté trávící na Korfu svou last minute dovolenou si zde mohou zpestřit pobyt na ostrově.

Historie ostrova Korfu

Nejstarší zmínka o Korfu pochází již z dob spisovatele Homéra. Bylo poslední zastávkou Odyssea při jeho zpáteční cestě na rodnou Ithaku, kdy se mu u jeho břehů potopila loď. Patron ostrova, svatý Spyridon, spočívá ve stříbrné rakvi v po něm pojmenovaném kostele ze 16. století. Biskup Spyridon byl rodák z Kypru, který žil ve 3. století a je mu přisuzováno několik zázraků. Zajímavé také je, že Velikonoce se tady slaví jinak než v ostatních částech Řecka. Stalo se tu tradicí rozbíjet již v pátek před svátky porcelán.

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Mezi nejzajímavější pamětihodnosti na ostrově, které můžete v průběhu last minute dovolené na Korfu navštívit, patří například benátská citadela, postavená u přístavu hlavního města Kerkyra. Kromě ní stojí za vidění stará a nová pevnost, stejně jako již zmínený kostel St. Spyridon, který má největší zvonici na ostrově. K dalším památkám patří Ag. Michael a Georgiou nebo kostel Vlahernas. Kerkyra má také řadu archeologických muzeí. Na malém ostrůvku Pontikonisi stojí kostel zasvěcený Panně Marii, který je snad nejvíce fotografovaným místem na Kerkyře. Na útesu vedle slavné pláže Paleokastritsa se nachází klášter ze 13. století, kde jsou vystaveny mimo jiné i kosti velryby.

Mnoho návštěvníků Korfu se vydává na promenádu Liston, která byla vybudována jako kopie pařížské ulice Rue de Rivoli. Pokud chcete zažít kosmopolitní část Korfu, dejte si šálek kávy na nejznámějším náměstí Spianada v Kerkyře. Chcete-li o vaší last minute dovolené na Korfu vidět a poznat všechny krásy ostrova na vlastní oči, je dobré si půjčit auto a získat tím možnost prozkoumat všechna zajímavá místa a pláže. Za návštěvu určitě stojí Sidari, Acharavi, Dassia, Ipsos, Kanál lásky anebo rybářské vesničky Benitses či Moraitika. Za příznivého počasí se pak dá z Kassiopi dohlédnout až na albánské pobřeží.

Co na Korfu

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Na mnoha plážích na Korfu si můžete vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, stejně jako potápění a šnorchlování. V Sidari je pak možné si zajezdit na koni nebo se vydat na tůru na některou z četných turistických stezek. Kerkyra nabízí také 18-jamkové golfové hřiště a zejména ve větších hotelových zařízeních jsou k dispozici tenisové kurty. Rodiny s dětmi se zase o last minute dovolené určitě vydají na návštěvu aquaparku v Gouvii.

Co se týče nočního života, tak ta nejrušnější místa na ostrově Kerkyra se nacházejí v Mandouki (také známý jako Club Meile) a v hlavním městě Kerkyra. Turisté, kteří přijeli na ostrov Korfu za zábavou, by měli směřovat své kroky právě do těchto míst. Zajímavostí Kerkyry je i skutečnost, že se zde natáčela jedna z bondovek. Šlo o epizodu Jen pro tvé oči z roku 1981 s Rogerem Moorem v hlavní roli.

Pláže ostrova Korfu

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Po celém ostrově Korfu se nachází mnoho pláží, které leží ve většině případů mimo obce. Nejznámější pláží je Paleokastritsa, u které prý ztroskotal hrdina Odysseus se svou lodí. Ostrov ale může být pyšný na celou řadu dalších známých pláží, mezi které určitě patří například Sidari, Ermones nebo Kavos. Mnoho krásných pláží má magickou kombinaci zelené krajiny, tyrkysové vody a bílého písku. Pláže na Korfu tak patří k nejlepším v Řecku a mnoho z nich bylo oceněno Modrou vlajkou. Jsou dobře organizované, nabízejí vodní sporty jako je potápění, windsurfing a vodní lyžování a turisté na last minute dovolené si tady budou moci užívat veškerého plážového komfortu.

Pláž Dassia, která se nachází ve stejnojmenném turistickém letovisku, je písčitá a v její bezprostřední blízkosti se nachází mnoho dobrých hotelů a kempu. Poblíž ní pak leží další písečná pláž Dafnila. Nedaleko od města Korfu mají turisté k dispozici pláž Aliki, která nabízí nejrůznější druhy turistických zařízení.

Last minute ostrov Korfu - fotografie

Známá obec Agios Georgios se nachází asi 20 kilometrů od hlavního města a v jejím okolí leží pláže Malta a Gardenos. Oblíbené letovisko pro last minute dovolenou Agios Gordios s nádhernými scenériemi má stejnojmennou pláž Agios Gordios, která je jednou z nejznámějších na Korfu. Pláž Gouvia pak leží asi 6 kilometrů severně od Kerkyry a kromě všech druhů vodních sportů má také jachetní přístavy, restaurace, bary a kavárny.

Obec Kassiopi, která se rozkládá na severní straně ostrova Kerkyra, má krásnou písčitou pláž a v blízkosti leží také další pláže Avlaki a Kalamionas. Pláž Moraitika se nachází v blízkosti Messonghi. Také Nissaki, ležící severně od hlavního města, má mnoho krásných pláží, které jsou ideální ke koupání. Na severozápadě Korfu, v blízkosti turistického městečka Pelekas, najdete pláž Glyfada. Je to nádherná oblast s bujnou vegetací a borovými lesy. V oblasti Pyrgi je Golden Mile Beach. Jedná se, jak již název napovídá, o obrovskou širokou pláž se zlatým pískem a křišťálově průzračným mořem. I v Acharavi najdete mnoho krásných pláží, za návštěvu stojí například Agios Stefanos, Almyros a Livadakia.

Nezapomeňte v čase vaší dovolené last minute na Korfu také vyzkoušet místní kuchyni, například sofrito. To se připravuje z vařeného masa s mrkví, česnekem a cibulí. Kumquat je zase speciální likér, který se vyrábí z lokálně pěstovaných japonských pomerančů. Typickým suvenýrem z Kerkyry je místní keramika, stejně jako dřevořezby, šperky, koberce, výšivky anebo i místní víno či láhev již zmiňovaného Kumquatu.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Ostrov Korfu není jediným místem, kde se dá v Řecku prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) do Řecka a ušetřit i na následující místa: ostrov Kos, ostrov Kréta, ostrov Rhodos, ostrov Zakynthos.

Další sekce katalogu ostrov Korfu

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Korfu je publikována v sekci dovolená ostrov Korfu. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Korfu jsou k nalezení v sekci ostrov Korfu first minute.