Španělsko last minute - informace

Z pohledu cestovního ruchu patří Španělsko k nejvýznamnějším destinacím v Evropě, ale dokonce na celém světě. Spolu s Francií a Itálií se pak Španělsko řadí ke trojici turisticky nejnavštěvovanějších zemí starého kontinentu. Kromě pevninského Španělska patří ke Španělskému království ještě Kanárské ostrovy v Atlantickém oceánu západně od Afriky a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Asi nejčastějším důvodem, proč turisté míří na last minute dovolenou do Španělska, je moře. Nebo spíše jsou moře, neboť pevninské Španělsko omývá ze západu Atlantik a z jihovýchodu Středozemí moře. Celkově měří pobřeží Španělska více než 3.000 kilometrů a častěji než na západ, k Atlantskému oceánu, směřují návštěvníci této země na jih a východ, do letovisek podél Středozemního moře. Středomořské pobřeží má pak délku něco přes 1.600 kilometrů a k nejoblíbenějšímu španělskému regionu pro last minute dovolenou patří z jednoduchého důvodu: Středozemní moře je po většinu roku příjemně teplé, podél jeho břehu se táhnou kilometry nádherných pláží s jemným zlatavým pískem a voda v moři je průzračně čistá.

Středomořské pobřeží Španělska se dělí na několik oblastí, z nichž každá je v cestovním ruchu pojmem a právě ony dostaly Španělsko do popředí zájmu turistů, plánujících nejčastěji v čase prázdnin nějakou letní dovolenou u moře.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Nejvíce na severu, od místa, kde hraničí Španělsko s Francií, až po letovisko Blanes, se podél katalánských břehů táhne v délce více než 200 kilometrů asi nejznámější španělský prázdninový resort Costa Brava. Název by se dal ze španělštiny přeložit jako Divoké pobřeží a toto pojmenování si oblast určitě zaslouží. Břeh moře se tady velmi často různě kroutí podél skalisek nebo malých poloostrovů, vybíhajících do moře. Pobřeží je tady dosti členité a pláže jsou často ohraničeny útesy nebo skaliska. Díky blízkosti ke střední Evropě je tato oblast, a to především v hlavní turistické sezóně, poměrně frekventovaná a spousta turistů si pod pojmy Španělsko a last minute dovolená představí právě tento region.

Na Costa Brava navazuje pobřeží Costa del Maresme a to táhne se až k Barceloně, která proslavila Španělsko zejména na sportovním poli. Jméno Costa del Maresme by se dalo přeložit jako Mořské pobřeží a zdejší letoviska jsou vyhlášená díky svým dlouhým plážím s hrubším pískem a hotely, které jsou ve většině případů postaveny přímo u pláže. Costa del Maresme pak volně přechází do předměstí Barcelony, jehož pláže většinou slouží pro rekreaci a odpočinek obyvatel toho katalánského hlavního města.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Periferie Barcelony se poté mění ve skalnatý mořský břeh bez pláží, které pokračuje prakticky až k městečku Sitges. A tady začíná pobřeží Costa Dorada. Costa Dorada v překladu znamená Zlaté pobřeží a kdo někdy navštívil Španělsko a koupal se v moři na zdejších plážích s pískem nazlátlé barvy na jejich povrchu, určitě bude souhlasit s tím, že jméno Zlaté má tato prázdninová oblast ve svém názvu plným právem. Costa Dorada se táhne podél Středozemního moře až k národnímu parku v deltě řeky Ebro.

Na Zlaté pobřeží, které je poslením z resortů pro dovolenou v Katalánsku, dále navazuje Costa del Azahar. Název Costa del Azahar by se dal přeložit jako Pobřeží pomeračového květu a lahodné pomeranče, které Španělsko proslavily daleko za jeho hranicemi, pocházejí velmi často právě z této oblasti. Costa del Azahar se vine podél břehu v délce asi 120 kilometrů až skoro k přístavu Valencia.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Od Valencie dále na jih pak pokračuje Costa Blanca, nebo také Bílé pobřeží, které patří ke španělské prvincii Alicante. To je dlouhé téměř 250 kilometrů a nachází se tady mnoho pláží, které jsou, podobně jako ty na Costa Brava, často ohraničeny skalisky a útesy. Návštěvníky zdejších letovisek určitě potěší, že počet slunečních dní do roka dosahuje v alicantských resortech číslo 300, což je i na Španělsko velmi vysoký počet.

Costa de Almería je poměrně malý pobřežní úsek v blízkosti města Almería, po kterém je také pojmenován. Tato mladá oblast zatím není mezi turisty tak známá a proto i v nejvyšší sezóně bývá na zdejších plážích klid a pohodu. Zdejší zajímavostí je, že tady není možné stavět budovy vyšší než tři patra a celá oblast tak působí uvolněným dojmem.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Dále na jih se nachází provicie Granada a její pobřeží se nazývá Tropické, tedy španělsky Costa Tropical. Granda tak trochu vybočuje z obvyklých představ o last minute dovolené u moře v Španělsku. Nachází se tady jen necelých 30 kilometrů pláží a díky blízkému pohoří je tady počasí vyrovnané po celý rok. Zimy bývají mírné a naopak v létě tu nejsou nejvyšší teploty nijak extrémní jako jinde ve Španělsku.

Na Tropické pobřeží navazuje Costa del Sol, nebo také Slunečné pobřeží. To lemuje španělskou provincii Málaga a jde o jeden z nejnavštěvovanějších regionů u Středozemního moře, které může zájemcům o letní dovolenou a odpočinek Španělsko nabídnout. Tato část Španělského království dostala své jméno podle nejvyššího počtu slunečných dnů v celé zemi, se pohybuje okolo 300 dní do roka.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Za Gibraltarským průlivem, u Atlantského oceánu, pak následuje Costa de la Luz, což v překladu znamená Pobřeží světla. Tento region patří mezi nejpopulárnější destinace a celé Španělsko na něj může být právem pyšné. Jak už název napovídá, turisty sem láká teplé moře, dlouhé slunečné dny a příjemné počasí. Pro dokonalý prožitek je jim tady k dispozici přes 200 kilometrů písčitých pláží a průzračně čistá voda v moři.

Další sekce katalogu Španělsko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené ve Španělsku je publikována v sekci dovolená Španělsko. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Španělska jsou k nalezení v sekci Španělsko first minute.