-

Last minute dovolená Španělsko

Costa Brava

Pokud plánujete last minute dovolenou na Costa Bravě ve Španělsku, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Costa Calida

V případě, že je pro vás dovolená synonymem odpočinku a jednoznačnou prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit nemalé částky při jejím pořízení, zvažte možnost cestovat letadlem na Costa Calida ve Španělsku na last minute zájezd nebo pobyt

Costa de Almería

Jestli vám nevadí trošku riskovat a jste ochotni s nákupem dovolené u moře vyčkat na poslední chvíli, mohla by pro vás být zajímavá last minute dovolená na Costa de Almeríi ve Španělsku, neboť slevy pár dní před odletem bývají pro turisty velmi zajímavé

Costa de la Luz

Letní dovolená se slevou na poslední chvíli, prožitá v některém z hotelů na Costa de la Luz a pořízená s last minute slevou, bude určitě patřit k hezkým a milým zážitkům, a třeba se jednou do Španělska kvůli zdejšímu moři, plážím a příjemnému ubytování rádi vrátíte

Costa del Maresme

Dovolená u moře s leteckou dopravou je nejen mezi turisty z České republiky stále populárnější a pokud je navíc nabízena se zajímavou last minute slevou, její atraktivita stoupá, což samozřejmě platí i o pobytech na poslední chvíli na Costa del Maresme ve Španělsku

Costa del Sol

Každý, kdo chce při nákupu letní dovolené ušetřit a přitom mít možnost uživat si průzračně čistého moře a skvělých možností koupání ve Španělsku, by určitě neměl vynechat nabídku last minute leteckých zájezdů na Costa del Sol, která určitě stojí minimálně za zvážení

Costa Dorada

Pokud plánujete last minute dovolenou na Costa Doradě ve Španělsku, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Costa Tropical

V případě, že je pro vás dovolená synonymem odpočinku a jednoznačnou prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit nemalé částky při jejím pořízení, zvažte možnost cestovat letadlem na Costa Tropical ve Španělsku na last minute zájezd nebo pobyt

Španělsko last minute - informace

Z pohledu cestovního ruchu patří Španělsko k nejvýznamnějším destinacím v Evropě, ale dokonce na celém světě. Spolu s Francií a Itálií se pak Španělsko řadí ke trojici turisticky nejnavštěvovanějších zemí starého kontinentu. Kromě pevninského Španělska patří ke Španělskému království ještě Kanárské ostrovy v Atlantickém oceánu západně od Afriky a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Asi nejčastějším důvodem, proč turisté míří na last minute dovolenou do Španělska, je moře. Nebo spíše jsou moře, neboť pevninské Španělsko omývá ze západu Atlantik a z jihovýchodu Středozemí moře. Celkově měří pobřeží Španělska více než 3.000 kilometrů a častěji než na západ, k Atlantskému oceánu, směřují návštěvníci této země na jih a východ, do letovisek podél Středozemního moře. Středomořské pobřeží má pak délku něco přes 1.600 kilometrů a k nejoblíbenějšímu španělskému regionu pro last minute dovolenou patří z jednoduchého důvodu: Středozemní moře je po většinu roku příjemně teplé, podél jeho břehu se táhnou kilometry nádherných pláží s jemným zlatavým pískem a voda v moři je průzračně čistá.

Středomořské pobřeží Španělska se dělí na několik oblastí, z nichž každá je v cestovním ruchu pojmem a právě ony dostaly Španělsko do popředí zájmu turistů, plánujících nejčastěji v čase prázdnin nějakou letní dovolenou u moře.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Nejvíce na severu, od místa, kde hraničí Španělsko s Francií, až po letovisko Blanes, se podél katalánských břehů táhne v délce více než 200 kilometrů asi nejznámější španělský prázdninový resort Costa Brava. Název by se dal ze španělštiny přeložit jako Divoké pobřeží a toto pojmenování si oblast určitě zaslouží. Břeh moře se tady velmi často různě kroutí podél skalisek nebo malých poloostrovů, vybíhajících do moře. Pobřeží je tady dosti členité a pláže jsou často ohraničeny útesy nebo skaliska. Díky blízkosti ke střední Evropě je tato oblast, a to především v hlavní turistické sezóně, poměrně frekventovaná a spousta turistů si pod pojmy Španělsko a last minute dovolená představí právě tento region.

Na Costa Brava navazuje pobřeží Costa del Maresme a to táhne se až k Barceloně, která proslavila Španělsko zejména na sportovním poli. Jméno Costa del Maresme by se dalo přeložit jako Mořské pobřeží a zdejší letoviska jsou vyhlášená díky svým dlouhým plážím s hrubším pískem a hotely, které jsou ve většině případů postaveny přímo u pláže. Costa del Maresme pak volně přechází do předměstí Barcelony, jehož pláže většinou slouží pro rekreaci a odpočinek obyvatel toho katalánského hlavního města.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Periferie Barcelony se poté mění ve skalnatý mořský břeh bez pláží, které pokračuje prakticky až k městečku Sitges. A tady začíná pobřeží Costa Dorada. Costa Dorada v překladu znamená Zlaté pobřeží a kdo někdy navštívil Španělsko a koupal se v moři na zdejších plážích s pískem nazlátlé barvy na jejich povrchu, určitě bude souhlasit s tím, že jméno Zlaté má tato prázdninová oblast ve svém názvu plným právem. Costa Dorada se táhne podél Středozemního moře až k národnímu parku v deltě řeky Ebro.

Na Zlaté pobřeží, které je poslením z resortů pro dovolenou v Katalánsku, dále navazuje Costa del Azahar. Název Costa del Azahar by se dal přeložit jako Pobřeží pomeračového květu a lahodné pomeranče, které Španělsko proslavily daleko za jeho hranicemi, pocházejí velmi často právě z této oblasti. Costa del Azahar se vine podél břehu v délce asi 120 kilometrů až skoro k přístavu Valencia.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Od Valencie dále na jih pak pokračuje Costa Blanca, nebo také Bílé pobřeží, které patří ke španělské prvincii Alicante. To je dlouhé téměř 250 kilometrů a nachází se tady mnoho pláží, které jsou, podobně jako ty na Costa Brava, často ohraničeny skalisky a útesy. Návštěvníky zdejších letovisek určitě potěší, že počet slunečních dní do roka dosahuje v alicantských resortech číslo 300, což je i na Španělsko velmi vysoký počet.

Costa de Almería je poměrně malý pobřežní úsek v blízkosti města Almería, po kterém je také pojmenován. Tato mladá oblast zatím není mezi turisty tak známá a proto i v nejvyšší sezóně bývá na zdejších plážích klid a pohodu. Zdejší zajímavostí je, že tady není možné stavět budovy vyšší než tři patra a celá oblast tak působí uvolněným dojmem.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Dále na jih se nachází provicie Granada a její pobřeží se nazývá Tropické, tedy španělsky Costa Tropical. Granda tak trochu vybočuje z obvyklých představ o last minute dovolené u moře v Španělsku. Nachází se tady jen necelých 30 kilometrů pláží a díky blízkému pohoří je tady počasí vyrovnané po celý rok. Zimy bývají mírné a naopak v létě tu nejsou nejvyšší teploty nijak extrémní jako jinde ve Španělsku.

Na Tropické pobřeží navazuje Costa del Sol, nebo také Slunečné pobřeží. To lemuje španělskou provincii Málaga a jde o jeden z nejnavštěvovanějších regionů u Středozemního moře, které může zájemcům o letní dovolenou a odpočinek Španělsko nabídnout. Tato část Španělského království dostala své jméno podle nejvyššího počtu slunečných dnů v celé zemi, se pohybuje okolo 300 dní do roka.

Last minute dovolená Španělsko - fotografie

Za Gibraltarským průlivem, u Atlantského oceánu, pak následuje Costa de la Luz, což v překladu znamená Pobřeží světla. Tento region patří mezi nejpopulárnější destinace a celé Španělsko na něj může být právem pyšné. Jak už název napovídá, turisty sem láká teplé moře, dlouhé slunečné dny a příjemné počasí. Pro dokonalý prožitek je jim tady k dispozici přes 200 kilometrů písčitých pláží a průzračně čistá voda v moři.

Další sekce katalogu Španělsko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené ve Španělsku je publikována v sekci dovolená Španělsko. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Španělska jsou k nalezení v sekci Španělsko first minute.