-

Dovolená Amoopi - hotely

Albatros

Náhled objektu Albatros, Amoopi, ostrov Karpathos, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Amoopi a na ubytování v hotelu Albatros budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Karpathosu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Lakki Beach

Náhled objektu Lakki Beach, Amoopi, ostrov Karpathos, Řecko
Turisty vyhledávaný Studio / Apartmán Lakki Beach je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Amoopi prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Karpathosu příjemný čas relaxace

Dovolená Amoopi - informace

Oblíbené prázdninové letovisko Amoopi se nalézá na jihovýchodním pobřeží ostrova Karpathos v těsné blízkosti městečka Lakki. Do hlavního města ostrova Karpathos Pigadia je to odsud jen necelých 10 kilometrů směrem na sever. Protože Amoopi leží něco málo přes 10 kilometrů daleko od mezinárodního letiště na ostrově Karpathos, které je situováno v jeho jižní části, turisté přilétající strávit svou dovolenou právě do Amoopi absolvují po příletu asi 20 až 30 minut trvající transfer.

Dovolená Amoopi - fotografie

Protože je Amoopi malým a klidným letoviskem, které zatím nebylo příliš dotčeno rozvíjejícím se cestovním ruchem na Karpathosu, nabídka ubytování tady není tak široká jako ve známějších a vyhlášených letoviscích na řeckých ostrovech v Egejském moři. Ale i tak si mohou turisté vybírat z několika hotelů či penzionů, v nichž mohou prožít klidnou a pokojnou dovolenou. Stejně tak je možné v Amoopi využít oblíbené ubytování v soukromí.

Ačkoli Amoopi není exponovaným prázdninovým střediskem, nechybí tady obvyklá turistická vybavenost. Na vynikající pokrmy vyhlášené středomořské kuchyně zve několik tradičních taveren a restaurací a stejně tak tady nechybí několik obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím. K dispozici je tu i minimarket, avšak komu by nákupní možnosti v obci Amoopi nestačili, má to jen kousek do hlavního města ostrova Pigadia, kde jsou možnosti nákupů daleko širší.

Dovolená Amoopi - fotografie

Většina turistů však míří do Amoopi kvůli zdejším plážím. Ty jsou tady k dispozici hned dvě a jejich povrch je tvořen jemným pískem zlatavé barvy. Na té větší z obou pláží se pak v některých místech mísí písek s jemnými oblázky. Na plážích letoviska Amoopi nechybí možnost zapůjčit si lehátka a slunečníky. A protože voda, omývající zdejší skalnaté pobřeží, je průzračně čistá a skaliska jsou v blízkosti obou pláží, k nejoblíbenějším aktivitám tady patří šnorchlování a potápění.

Turisté, kteří by se chtěli podívat i na jiná místa ostrova Karpathos a ne pouze do bezprostředního okolí Amoopi, se mohou vydat do již zmiňovaného hlavního města Pigadia. Amoopi je též skvělým výchozím místem pro poznávání jižní části ostrova.

Kam jinam na Karpathosu na dovolenou?

Amoopi není jediným místem, kde se dá prožít na Karpathosu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Aphiartis (Afiartis), Arkasa, Finiki, Kyra Panagia, Lakki (Karpathos), Lefkos, Pigadia.

Další sekce katalogu Amoopi, ostrov Karpathos

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Amoopi, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Amoopi.