-

Dovolená Agia Efimia - hotely

Dovolená Agia Efimia - informace

Prázdninové středisko Agia Efimia na východním pobřeží jónského ostrova Kefalonia se nalézá asi 10 kilometrů severně od známého turistického centra Sami. Do hlavního města ostrova Argostoli je to odtud asi 15 kilometrů vzdušnou čarou, ovšem protože je třeba cestou překonávat hory ve vnitrozemí, do Argostoli je možné se z Agia Efimia dostat asi za tři čtvrtě hodiny. Mezinárodní letiště na ostrově Kefalonia se nalézá asi 5 kilometrů jižně od Argostoli a tak turisté, kteří přilétají na Kefalonii prožít svou dovolenou v Řecku do blízkosti turistického střediska Agia Efimia, musí počítat s téměř hodinu trvajícím transferem.

Dovolená Agia Efimia - fotografie

Centrem letoviska Agia Efimia je přístav a kamenná pobřežní promenáda, podél které mohou turisté zajít na něco dobrého z vynikající středomořské kuchyně do několika restaurací a tradičních taveren. Stejně tak je tady v provozu několik kaváren a cukráren, v nichž se mohou zastavit na šálek dobré kávy nebo nějaký sladký zákusek.

Agia Efimia není typickým letoviskem řeckých Jónských ostrovů, kde by si mohli turisté volit mezi několika místy, na nichž si budou moci užívat průzračně čisté vody Jónského moře. Dvě malé pláže se nalézají v severní části samotného letoviska, ale jinak je Agia Efimia vhodná spíše pro jachtaře nebo milovníky přístrojového potápění. Ti se ze zdejšího přístavu mohou na pronajatých lodích vydávat do blízkého i vzdáleného okolí letoviska a prozkoumávat taje podmořského života. Pobřeží u Agia Efimia je spíše skalnaté a tak se tady bude dovolená u moře líbit i milovníkům šnorchlování. Ti tady najdou dostatek míst, kde se budou moci věnovat své oblíbené prázdninové činnosti.

Dovolená Agia Efimia - fotografie

Letovisko Agia Efimia a dovolená v některém z jeho hotelů či penzionů se bude určitě zamlouvat i těm jedincům, kteří se rádi procházejí po západu slunce podél pobřeží. Zdejší promenáda ožívá s přicházejícím večerem a turisté se rádi staví v některé ze zdejších tradičních taveren na něco dobrého k jídlu. Na otevřeném prostranství před restaurací si mohou během vychutnávání si skvělého jídla užívat poklidné atmosféry zdejšího přístavu a vlastně celého zálivu.

K oblíbeným výletním místům mezi turisty, kteří sice tráví svou dovolenou přímo v Agia Efimia, ale chtějí z ostrova Kefalonia poznat i něco více, patří známá pláž Myrtos. Ta byla několikrát oceněna za čistotu modrou vlajku Evropské unie a znalci ostrova ji často řadí mezi nejkrásnější pláže na ostrově vůbec. Z Agia Efimia je to na pláž Myrtos vzdušnou čarou necelých 8 kilometrů, ovšem protože cesta nevede pouze údolím, ale je potřeba překonat i menší výškový rozdíl, turisté se dostanou na Myrtos za necelou půlhodinu.

Kam jinam na Kefalonii na dovolenou?

Agia Efimia není jediným místem, kde se dá prožít na Kefalonii příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Argostoli, Karavados, Karavomilos, Kounopetra, Lassi, Lixouri, Lourdas, osada Xi, Poros, Skala, Svoronata, Vrahinari.