-

Dovolená Chora Sfakion - hotely

Dovolená Chora Sfakion - informace

Chora Sfakion je malou osadou u jižního pobřeží největšího z řeckých ostrovů Kréty. Trvale zde žije jen asi pět stovek obyvatel a vesnička je charakteristická ruinami středověkého opevnění. Domy, hotýlky a penziony v osadě Chora Sfakion jsou situovány okolo zálivu, který má tvar písmene C, a jehož středem je malý přístav. Právě zde kotví loďky místních rybářů a občas přijedou se svou jachtou i turisté z ciziny.

Dovolená Chora Sfakion - fotografie

Vzhledem ke skutečnosti, že je Chora Sfakion jedním z nejjižněji položených obydlených míst v Evropě, často hrála v historii důležitou roli. V 19. století tady začal boj proti turecké nadvládě a během druhé světové války tudy postupovali po vylodění směrem do vnitrozemí Kréty spojenecké jednotky.

Pobřežní u letoviska Chora Sfakion je z větší části skalnaté a tak turisté, kteří se rozhodli prožít svou letní dovolenou právě v této části ostrova Kréta, se mají možnost koupat a slunit na několika malých plážičkách, ukrytých mezi skalisky. Voda je tady, tak jako v dalších krétských letoviscích, čistá a příjemně prohřátá od horkého středomořského slunce.

Dovolená Chora Sfakion - fotografie

Na dovolenou do Řecka do letoviska Chora Sfakion častěji cestují turisté, kteří chtějí kombinovat pobyt u moře s výlety do nedalekých hor. Jen pár stovek metrů od letoviska se totiž nachází hned několik soutěsek, které jsou ideální pro pěší turistiku. Chora Sfakion je také místem, odkud nejčastěji vyplouvají lodě s turisty, mířícími do nejdelší evropské soutěsky Samaria. Ta je od Chory Sfakion vzdálená asi 20 kilometrů. K dalším oblíbeným turistickým cílům patří například Frangokastello, starověká benátská pevnost, která byla postavena na výběžku necelých 10 kilometrů východně od Chory.

Chora Sfakion je trajektem spojená s městečkem Paleochora a právě tuto dopravu nejčastěji využívají turisté, směřující na výlety do hor. A i když Chora Sfakion nepatří k největším letoviskům na Krétě, turisté tu najdou několik taveren, restaurací, pár obchůdků a samozřejmě možnost ubytování hlavně v cenově výhodných a příznivých hotýlcích.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?