-

Dovolená Lefkos - hotely

Blue Horizon

Náhled objektu Blue Horizon, Lefkos, ostrov Karpathos, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Lefkos a na ubytování ve studiu nebo apartmánu Blue Horizon budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Karpathosu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

White Castle

Náhled objektu White Castle, Lefkos, ostrov Karpathos, Řecko
Turisty vyhledávaný Studio / Apartmán White Castle je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Lefkos prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Karpathosu příjemný čas relaxace

White Sands

Náhled objektu White Sands, Lefkos, ostrov Karpathos, Řecko
Vybavení:
Využijte aktuální možnosti a poleťe na ubytování do hotelu White Sands, kde si můžete v resortu Lefkos na Karpathosu bez omezení užívat skvělého času plného slunce, příjemně vyhřátého moře, rozpálených páží a především spousty pohody a odpočinku

Dovolená Lefkos - informace

Lefkos, nebo též Kato Lefkos, je malou poklidnou rybářskou vesničkou na západním pobřeží ostrova Karpathos. Do hlavního města Pigadia je to odsud asi 25 kilometrů, neboť silnice spojující Kato Lefkos a Pigadii se klikatí podél pobřeží před tím, než se stáčí do vnitrozemí.

Dovolená Lefkos - fotografie

Většina ubytování v prázdninovém středisku Lefkos je situována u zdejších pláží a turisté mohou být ubytování nejčastěji v menších hotelích nebo cenově výhodných apartmánech. Místní pláže většinou vyplňují malé zálivy na členitém pobřeží a jejich povrch je tvořen jemným pískem. Ten může v některých místech přecházet v malé oblázky.

Všechny pláže v prázdninovém středisku Lefkos však klesají do průzračně čistých vod Egejského moře jen pozvolna a tak je dovolená v oblasti Lefkos vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Jejich rodiče se tady totiž nemusejí obávat pustit své ratolesti do vody samotné. V jižní části letoviska se pobřeží mění více ve skalnaté a tak se tady bude dovolená líbit hlavně milovníkům šnorchlování a potápění, neboť díky absenci písku je voda podél pobřeží až neskutečně průzračná.

Dovolená Lefkos - fotografie

V letovisku Lefkos mají jeho návštěvníci možnost zajít do celé řady tradičních taveren a restaurací, v nichž si mohou pochutnat jak na tradiční řecké nebo středomořské kuchyni, tak na kontinentálních jídlech, na která jsou zvyklí ze svých domovů.

Protože je Kato Lefkos velice poklidným letoviskem, na dovolenou sem nejčastěji přilétají turisté, kteří si na Karpathos přijeli odpočinout a užít si klidu a pohody. Od mezinárodního letiště je Lefkos vzdálen více než 20 kilometrů a tak je při příletu třeba počítat s téměř tři čtvrtě hodiny trvajícím transferem.

Kam jinam na Karpathosu na dovolenou?

Lefkos není jediným místem, kde se dá prožít na Karpathosu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Amoopi, Aphiartis (Afiartis), Arkasa, Kyra Panagia, Pigadia.